Nasz profile

Jak na co dzień zadbać o Planetę? – filmowe wyzwanie

Studenci

Jak na co dzień zadbać o Planetę? – filmowe wyzwanie

Jak na co dzień zadbać o Planetę? – filmowe wyzwanie

Trzech na czterech Polaków twierdzi, że zmiany klimatu są sprawą priorytetową. Polska młodzież uważa również, że tego rodzaju jednostkowe działania mają sens i mogą przyczynić się do zahamowania zmian klimatu. Tak wynika z publikacji „Europejska młodzież i zmiany klimatu. Zarys środowiskowy”, która powstała w ramach kampanii People&Planet, którą w Polsce prowadzi Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie. 

W związku z trwającą kampanią zachęcamy młodych Polaków i Polki do wzięcia udziału w filmowym wyzwaniu, które polega na stworzeniu minutowego wideo, w którym uczestnicy podzielą się z nami tym, co robią dobrego dla naszej Planety.

Zrób krótki film o klimacie i wygraj nagrody!

Masz pomysł na walkę ze zmianami klimatu i nadmiernym konsumpcjonizmem? Korzystasz z produktów wielokrotnego użytku? Chodzisz na protesty? Masz słabość do ubrań z drugiej ręki? A może nie jest Ci obca dieta roślinna? Kamery oraz aparaty w dłoń i do dzieła!

Konkurs trwa od 01.01.2023 do 31.03.2023. Dla zwycięzców czekają nagrody: bon o wartości 1000 zł na zakupy w sklepie zero waste na zestaw eko-produktów.

Ponadto najlepszy filmik z każdego kraju weźmie udział w międzynarodowym głosowaniu, gdzie nagrodą jest wyjazd do Portugalii w 2024 roku, podczas którego młodzież spotka się z grupą aktywistów i aktywistek z innych krajów. A jak wiadomo, nic tak nie łączy, jak wspólne zainteresowania i jeden cel, czyli dobro naszej Planety i nas samych.

Szczegóły, regulamin i wytyczne dostępne są na stronie Fundacji: LINK

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Studenci

Na górę