Nasz profile

“Moje zmagania” mówią, że nie jesteś sam

Cała Polska

“Moje zmagania” mówią, że nie jesteś sam

“Moje zmagania” mówią, że nie jesteś sam

Na początku tego roku rozpoczęła działanie strona Moje zmagania. – Stworzyliśmy ten portal, aby osoby zmagające się problemami w relacjach, zdrowiem czy trudną przeszłością mogły przeczytać historie podobne do własnej – mówi koordynatorka projektu Natalia Balcer.

Luty i marzec to miesiące, które dodają nam w kość. Trudno szukać w nich radosnych emocji. Wydaje się, że strzałem w dziesiątkę jest nowe miejsce w sieci jakim jest portal “Moje zmagania”. – Zdajemy sobie sprawę, że obecnie wiele osób szuka odpowiedzi na trudne pytania właśnie w Internecie – mówi koordynatorka projektu Natalia Balcer. – Chcemy odpowiedzieć na tę potrzebę i w ten sposób nawiązać kontakt z osobami, które potrzebują wsparcia.

 Nie rozwiązanie problemu, a raczej towarzyszenie drugiej osobie

Zyskać nadzieję

Portal zawiera wiele artykułów, które podejmują trudne tematy jak zmagania z depresją, lękiem, lub samotnością. Na pomysł wyjścia do osób w różnorodnych trudnych sytuacjach wpadła kanadyjska organizacja Power to Change, która stworzyła bezpieczne miejsce w sieci: issuesiface.com. – Polska wersja portalu, to wybrane i przetłumaczone treści ze strony kanadyjskiej, jak również wartościowe artykuły od naszych partnerów, takich jak magazyn “Nasze Inspiracje” – wyjaśnia Natalia Balcer.

– “Moje zmagania” to bezpieczne miejsce, w którym można znaleźć wsparcie oraz porozmawiać z mentorem – dodaje koordynator projektu Bartek Serkowski. – Naszym celem nie jest rozwiązanie problemu, a raczej towarzyszenie drugiej osobie, wyrażanie empatii, zachęta do skorzystania z pomocy specjalisty lub pokazanie perspektywy duchowej na dany problem.

Życzliwość i wsparcie

Z danych spisu powszechnego z marca 2021 r., wyłania się niepokojący obraz polskiego społeczeństwa, ponieważ znacząco rośnie liczba osób mieszkających samotnie. “Moje zmagania” chcą dać ludziom okazję, by nie brnęli sami przez trudy życia.

– Każdy gość portalu ma możliwość napisania prywatnej wiadomości  – wyjaśnia Natalia Balcer.  – Trafia ona do jednego z naszych wolontariuszy, których nazywamy mentorami. To doświadczeni chrześcijanie, przeszkoleni w zakresie towarzyszenia ludziom w ich zmaganiach i reagowaniu na sytuacje kryzysowe. Ich zadaniem jest okazanie empatii, wsparcia bez oceniania i wskazanie praktycznych źródeł pomocy. Nie oferujemy terapii, pomocy psychologicznej ani prawnej.

Często ludzie myślą, że muszą zmagać się sami i nikt ich nie zrozumie

Poradzę sobie

– Coraz więcej osób ma kłopoty emocjonalne na przykład w dziedzinie depresji – mówi koordynator projektu Bartek Serkowski. – Zauważyliśmy, że pandemia dodatkowo je nasiliła. Uważam, że ludzie potrzebują wsparcia ze strony innych, a często myślą, że muszą zmagać się sami i nikt ich nie zrozumie. Wierzę też, że sfera duchowa, a konkretnie relacja z Bogiem, ma ogromny wpływ na to, jak sobie radzimy ze stresem, cierpieniem, bólem – podsumowuje Serkowski.

Pomysł na polski portal zrodził się w umyśle garstki zapaleńców. Natalia, Bartek, Gosia, Renia i Marek razem z grupą przyjaciół zdecydowali, że postawią taką stronę. Uznali, że kanadyjski pomysł sprawdzi się w Polsce. Zawalczyli o licencję, długo pracowali na tym, by taka strona powstała. Sama jestem ciekawa, czy ten pomysł się sprawdzi. I ciekawa jestem co ty na to?

Zajrzyj na stronę i sprawdź sama/sam: https://www.mojezmagania.pl/.

Katarzyna Michałowska

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Cała Polska

Na górę