Nasz profile

Startuje DOING GOOD – pierwsza w Polsce platforma z ofertami pracy zmieniającej świat na lepsze

Rozwój

Startuje DOING GOOD – pierwsza w Polsce platforma z ofertami pracy zmieniającej świat na lepsze

Startuje DOING GOOD – pierwsza w Polsce platforma z ofertami pracy zmieniającej świat na lepsze

Większośc z nas chciałaby wykonywać pracę, która ma realny wpływ na świat. Nowa platforma z ofertami pracy odpowiada na te potrzeby. Misją DOING GOOD jest pomoc w znalezieniu pracy, która ma sens.

81% Polek i Polaków chce pracować w miejscu, które pozytywnie wpływa na świat i społeczeństwo – mówi raport PwC dotyczący przyszłości rynku. Coraz więcej osób zauważa bezsensowność „pracy dla samej pracy”. Platforma DOING GOOD wychodzi naprzeciw oczekiwaniom, tworząc miejsce skupiające oferty pracy zmieniającej świat na lepsze.

Obecnie znaczna większość Polek i Polaków podziela zdanie, że chce wykonywać pracę, która ma sens. 70% studentów wybrałoby pracę na rzecz lepszej przyszłości, podczas gdy tylko 30% chciałoby pracować tylko i wyłącznie dla zysku.

Platforma DOING GOOD jest odpowiedzią na oczekiwania kandydatów. To miejsce łączące  ludzi chcących wykonywać pracę z konkretną misją z firmami, które próbują zmieniać świat na lepsze.

Twórczynią serwisu DOING GOOD jest Dobrosława Gogłoza – założycielka i wieloletnia prezeska Otwartych Klatek, a obecnie dyrektorka zarządzająca w Pomagam.pl.

– Podobnie jak Pomagam.pl, nasza nowa platforma łączy ludzi. W przypadku Pomagam.pl są to osoby potrzebujące, które docierają do darczyńców, dzięki którym mogą zebrać pieniądze na potrzeby swoje lub najbliższych. DOING GOOD to natomiast przestrzeń, w której osoby szukające pracy z sensem mogą spotkać się z biznesami, dla których losy naszego społeczeństwa i planety nie są obojętne  – komentuje Dobrosława Gogłoza.

W Polsce rośnie świadomość co do warunków pracy, przez co zmieniają się również wymagania. Praca to już nie tylko mechaniczne wykonywanie czynności, ale przestrzeń, w której człowiek chce realizować siebie i przyczyniać się do polepszania stanu naszej planety.

DOING GOOD ma pomóc znaleźć pracę, która nie jest tylko pracą. Taką pracę, do której aż chce się wstawać, która pomoże nam się rozwijać, a przy okazji spowoduje, że nasz świat będzie chociaż trochę lepszym miejscem.

Platforma działa pod adresem: https://doinggood.pl/ oraz w mediach społecznościowych:

Doing Good to pierwszy w Polsce portal z ofertami pracy, która ma realny wpływ na świat i społeczeństwo. Na platformie znajdują się zarówno oferty biznesów oraz organizacji pozarządowych, które mają wpisaną w DNA działalność na rzecz lepszej przyszłości, jak i stanowiska pracy powiązane z obszarami CSR oraz ESG. To przestrzeń, która łączy ludzi, którzy chcą mieć pozytywny wpływ na losy naszej planety z pracą, która ma sens.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Rozwój

Na górę