Nasz profile

Okruchy fantazji – urodzinowy koncert Telemanna.

Trójmiasto

Okruchy fantazji – urodzinowy koncert Telemanna.

Okruchy fantazji – urodzinowy koncert Telemanna.

24 marca o godz. 19.00 koncert „Okruchy fantazji – urodzinowy koncert Telemanna” w Oblackim Centrum Edukacji i Kultury (ul. Elżbietańska 9/10, Gdańsk).

Okruchy Fantazji jest rodzinnym projektem interdyscyplinarnym stworzonym przez Krystynę i Katarzynę Czubek, mariażem sztuki i dźwięku.

Inspiracją do stworzenia szklanych form są kompozycje barokowego mistrza Georga Philippa Telemanna, które zostaną zaprezentowane podczas koncertu rocznicę urodzin kompozytora.

Program złożony jest z Fantazji solowych na flet skomponowanych ok.1732/33 w Hamburgu, które zostaną wykonane na różnych rodzajach barokowych fletów prostych.

Oryginalnie Fantazje zostały napisane na flet poprzeczny bez towarzyszenia basu, jednak z tekstów historycznych wiadomo, iż istniała praktyka pozwalająca wykonywać utwory fletowe na innych instrumentach dętych przy uwzględnieniu odpowiedniej transpozycji.

Georg Philipp Telemann był kompozytorem, który doskonale wiedział jak tworzyć muzykę instrumentalną. Znał specyfikę instrumentów, ich możliwości wyrazowe oraz techniczne, sam będąc multiinstrumentalistą. Był przy tym autorem największej liczby kompozycji w historii muzyki – katalog jego dzieł liczy tysiące pozycji.

WYDARZENIE ODBĘDZIE SIĘ W SALI WIELOFUNKCYJNEJ

WSTĘP WOLNY

Krystyna Czubek jest absolwentką Politechniki Gdańskiej. Tworzenie w szkle jest jej pasją od 10 lat. W ramach programu „Równi w biznesie” otrzymała dofinansowanie na zakup pieca przeznaczonego do wypalania dużych przedmiotów szklanych.

W pracowni „Okno wyobraźni” tworzy małe i duże formy dekoracyjne metodą fusingu – techniką polegającą na topieniu i łączeniu ze sobą kompatybilnych elementów szklanych. Prace do projektu „Okruchy fantazji” są efektem zabawy ze szkłem, muzyką i fantazją.

Katarzyna Czubek jest gdańszczanką specjalizującą się w grze na fletach prostych oraz obojach historycznych. Dzięki działalności Magdaleny Warżawy prowadzącej zespół muzyki dawnej Bianco Fiore przy Pałacu Młodzieży, Katarzyna już w wieku 8 lat rozpoczęła swoją przygodę z muzyką dawną oraz z fletem podłużnym, który towarzyszy jej nieprzerwalnie do dzisiaj.

Od ośmiu lat wspólnie z prof. Erikiem Bosgraafem prowadzi klasę fletu prostego w Akademii Muzycznej w Krakowie, która co roku przyciąga wielu młodych flecistów z różnych krajów. Artystka współpracuje z wieloma orkiestrami instrumentów historycznych m.in: Capellą Cracoviensis, Arte dei Suonatori i Goldberg Baroque Ensemble.

Jest pomysłodawcą oraz współorganizatorką festiwalu Młoda Muzyka Dawna.
www.czubekatarzyna.com

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Trójmiasto

Na górę