Nasz profile

PGE Arena – inżynierskie wyzwanie

Multimedia

PGE Arena – inżynierskie wyzwanie

PGE Arena – inżynierskie wyzwanie

PGE Arena to jeden z najpiękniejszych obiektów sportowych w Europie. Powstał specjalnie na Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Proces budowy stadionu trwał trzy lata, podczas których dziesiątki specjalistów dzieliło się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Stadion PGE Arena w Gdańsku aktualnie jest miejscem wydarzeń sportowych, muzycznych i kulturalnych. Codzienne utrzymanie obiektu, również stanowi wyzwanie, z którym codziennie mierzy się grupa fachowców. Przybliżamy charakterystykę konstrukcji stadionu oraz zdradzamy tajemnice ukryte przed wzrokiem rozemocjonowanych kibiców.

Dane obiektu:
Adres: ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
Lata budowy: 2008-2011
Data otwarcia: 14 sierpnia 2011
Koszt budowy: 775 mln PLN brutto
Właściciel: miasto Gdańsk
Klub: Lechia Gdańsk
Pojemność: 43 615
Wymiary boiska: 105 m × 68 m
Oświetlenie: 2000 lx

Realizacja filmu:
Reporter: Katarzyna Michałowska
Montaż: Mateusz Koldun
Kamera: Michał Szagżdowicz

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Redaktor naczelna Magazynu "płyń Pod Prąd", reporter, dziennikarz, podcasterka na StacjaZmiana.pl, ogarnia @3miastotweetup i @TweetupAcademy. Przewodniczka po muralach na Zaspie #kochamurale. Od wielu lat szkoli młodych dziennikarzy. Prowadzi warsztaty związane z rozwojem inteligencji emocjonalnej. Inicjatorka i dyrektor programowy konferencji Medionalia. Twitter: KaMichalowska Snap: podprad Insta: Kmichalowska mail: naczelna(at)podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Multimedia

Na górę