Nasz profile

Dziewczyny z Politechniki

Multimedia

Dziewczyny z Politechniki

Dziewczyny z Politechniki

Liczba studentów w Polsce spada

Pomiędzy rokiem akademickim 2006/07 a rokiem 2011/12 liczba studentów na polskich uczelniach spadła o ponad 177 tys. – do 1,76 mln osób. Szacuje się, że w roku akad. 2012/13 spadek ten przekroczył już ćwierć miliona osób. Decydują o tym względy demograficzne, ale też fakt, że duża grupa młodych ludzi wybiera studia za granicą, a część młodych mężczyzn nie traktuje już studiowania jako sposobu na uchronienie się przed zasadniczą służbą wojskową. Spadek liczby studentów dotyczy wszystkich typów uczelni – z wyjątkiem uczelni technicznych oraz uczelni „mundurowych”.

Na politechnikach studentów coraz więcej – WYŁĄCZNIE DZIEWCZYN!


Na uczelniach technicznych notuje się tymczasem systematyczny wzrost liczby studentów. Przybywa wyłącznie dziewczyn! W roku akademickim 2012/13 w 16 uczelniach technicznych przybyło, w stosunku do roku poprzedniego, 5447 osób – w tym liczba dziewczyn wzrosła o 6521, a liczba mężczyzn zmalała o 1074 (spadek ten mieści się w narodowej tendencji). W roku akad. 2007/2008 było 280,2 tys. studentów w uczelniach technicznych, a obecnie jest ich 306,5 tys., przy czym liczba dziewczyn wzrosła o ponad 24 tys., a mężczyzn w tym samym czasie – prawie o 2 tysiące. Oznacza to, że praktycznie cały wzrost liczby studiujących na politechnikach jest zasługą kobiet, a liczba mężczyzn w tym czasie nie zmieniała się w znaczący sposób.

 

Materiał zrealizowany w TV TASK – http://tv.task.gda.pl,
przy współpracy z Magazynem Studenckim „płyń POD PRĄD” – http://podprad.pl
Reporter: Katarzyna Michałowska
Kamera: Michał Szagżdowicz
Montaż: Mateusz Koldun

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Redaktor naczelna Magazynu "płyń Pod Prąd", reporter, dziennikarz, podcasterka na StacjaZmiana.pl, ogarnia @3miastotweetup i @TweetupAcademy. Przewodniczka po muralach na Zaspie #kochamurale. Od wielu lat szkoli młodych dziennikarzy. Prowadzi warsztaty związane z rozwojem inteligencji emocjonalnej. Inicjatorka i dyrektor programowy konferencji Medionalia. Twitter: KaMichalowska Snap: podprad Insta: Kmichalowska mail: naczelna(at)podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Multimedia

Na górę