Nasz profile

Konferencja Infoshare 2024 – wystartowała

Trójmiasto

Konferencja Infoshare 2024 – wystartowała

Konferencja Infoshare 2024 – wystartowała

 Tutaj możesz znaleźć wielkiego inwestora, złowić kaczkę lub pochwalić się produkowanym przez siebie piwem. Konferencja Infoshare 2024 jest reklamowana jako największe spotkanie branżowe w Europie środkowo-wschodniej i zaiste tak jest.

Infoshare 2024 w środę, 22 maja, zgromadziła ponad kilka tysięcy (nie podano jeszcze oficjalnych danych) uczestników  związanych z innowacją i biznesem IT.

Kilkunastometrowa kolejka uczestników konferencji

Organizatorzy chwalą się, że konferencja stara się zgromadzić w jednym miejscu najbardziej wpływowych graczy z branży i nie są to czcze przechwałki, ponieważ przed otwarciem hali Międzynarodowych Targów Gdańskich AmberExpo już od rana stanęła kilkunastometrowa kolejka uczestników konferencji.

Marek – jeden z uczestników – przeciera pot z czoła i chwali się, że ma wejściówkę VIP, więc nie musiał stać w tym tasiemcu.

InfoShare posiada własną akademię szkoleniową

Jedno trzeba przyznać: jest to poruszające miasto Gdańsk technologiczne wydarzenie. Zapewne z tego powodu pani prezydent Miasta Gdańska zdecydowała się ufundować nagrodę wysokości 30 tys. euro dla startupu, który wygra konkurs dla firm technologicznych – Startup Contest.

Trzymamy kciuki za zwycięzców!

Na hali w AmberExpo można znaleźć wiele firm szukających pracowników. Wystawcy przygotowali przeróżne atrakcje. Od łowienia kaczuszek w małym baseniku, do próbowania piwa wyprodukowanego przez studentów biotechnologii w ramach projektu finansowanego przez Związek Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita.

Tu należy szczerze dodać, że autorka tego artykułu próbowała zacnego trunku i jest on kwaśny w smaku i nie zawiera alkoholu.

To znaczy, jak wytłumaczył mi Miłosz, wyprodukowane przez nich piwo zawiera 0,5% alkoholu, co może zawierać na przykład jabłko lub banan. Po tej informacji zaczynam się bać jeździć samochodem po zjedzeniu banana.

Na koniec naszej rozmowy Miłosz i Mateusz dziękują Związkowi Uczelni w Gdańsku imienia Daniela Fahrenheita  oraz firmie Fermentum Mobile, która udostępniła drożdże, bo jak przecież wszyscy wiemy, piwa bez drożdży nie ma.

Na razie studenci (Miłosz Krawczyk biotechnologia UG i Mateusz Rudnicki student Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed) wyprodukowali 100 litrów piwa. Podejrzewam, że resztka trunku zniknie podczas drugiego dnia konferencji, więc trzymam kciuki za następne produkcje.

Trzymam kciuki za następne produkcje!

Tu możesz posłuchać Miłosza i Mateusza, którzy opowiadają o piwie.

 

Studenci produkujący piwo, dumni ze swego zrealizowanego projektu, prezentują aparaturę

Studencka grupa opowiadająca o Związku Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita

Grzegorz Borowski, podczas rozpoczęcia konferencji, powiedział, że Infoshare to okazja, by uczyć się oraz czerpać inspirację. Miał rację, ponieważ na stoisku symulatora lotów jedna z seniorek mogła wylądować ogromną maszyną latającą. Z czego wnioskuję, że technologia nie ma ograniczeń wieku.

Technologia nie ma  wiekowych ograniczeń

Lądowanie wielką maszyną latającą InfoShare2024

Tegoroczna edycja Infoshare przyciąga uwagę nie tylko tysięcy uczestników, ale także największych firm technologicznych i korporacji. Ze sceny możemy usłyszeć pokrzepiające wieści na przykład na temat Polski.

Prof. Henrik von Scheel (twórca planu transformacji cyfrowej Niemiec) powiedział, że Polska ma świetnych badaczy, szczególnie w dziedzinie farmacji, którzy mogą napędzać innowacje w technologiach biorewolucji.

Jestem przekonana, że profesor próbował studenckiego piwa, ponieważ dodał, że jego zdaniem Polska może odegrać istotną rolę w biorewolucji i dlatego jest gotów ustanowić u nas fundusz w wysokości 100 mln euro na badania. Mam nadzieję, że zdolni studenci biotechnologii, Miłosz i Mateusz odegrają w tych badaniach swoją rolę.

Trzymam za to kciuki po raz trzeci!

Jedna z wielu film poszukujących pracowników

Na konferencji InfoShare zbitek wyrazów: sztuczna inteligencja jest odmieniany przez wszystkie przypadki.

Przegalińska i kreatywne ścieżki badaczy AI

Książki także chcą się odnaleźć na technologicznej konferencji.

 

 

Zakończenie pierwszego dnia konferencji InfoShare 2024 (22 maja, środa)

Redaktorka naczelna Magazynu "płyń Pod Prąd", reporterka, dziennikarka, podcasterka na StacjaZmiana.pl (od siedmiu lat), ogarnia @3miastotweetup i @TweetupAcademy. Mówi, że posiada Akademię Dobrego Humoru. Przez kilka lat prowadziła audycję Podsumowanie Tygodnia (X - dawniejszy Twitter). Przewodniczka po muralach na Zaspie. Od wielu lat szkoli młodych dziennikarzy, opowiada o podcastach. Prowadzi warsztaty związane z rozwojem inteligencji emocjonalnej. Inicjatorka i dyrektorka programowa konferencji dziennikarzy studenckich Medionalia. X: KaMichalowska Snap: podprad Insta: Kmichalowska mail: naczelna(at)podprad.pl lub kasia(at)stacjazmiana.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Trójmiasto

Na górę