Nasz profile

Pod prąd – zrozumieć więcej

Multimedia

Pod prąd – zrozumieć więcej

Pod prąd – zrozumieć więcej

Gdy na uczelniach całego kraju rozpoczynają się inauguracje roku akademickiego 2013/14. Studenci na uczelniach publicznych w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Gdańsku, Gdyni i Krakowie otrzymują wydanie specjalne magazynu studenckiego „płyń Pod Prąd” o nazwie Starter.

W tym roku do stworzenia magazynu dla pierwszorocznych studentów zaproszono blogerów, jako ekspertów w określonych dziedzinach.
Paweł Tkaczykpl.paweltkaczyk.com”, specjalista w budowaniu marek oraz opowiadaniu historii, pisze o tym, jak wyjście ze sfery komfortu może spowodować osobisty rozwój.

Ana Matusevic, autorka bloga „Malowane historie”, w którym skupia się przede wszystkim na fotografii, podróżach i kulinariach, przedstawiła nowe, mało znane serwisy społecznościowe.

Arlena Witt, wittamina.pl, napisała o ciekawych miejscach w Gdańsku.

Joanna Karpowicz, blogerka kulinarna (ugotujmy.blogspot.com), która lubi kwaśne jabłka i zapach pieczonego ciasta, nie pozwala studentom zaznać uczucia głodu i opowiada o studenckim gotowaniu, zaś Paula Kadyszewska z Politechnika Fashion przełamuje stereotyp studenta Politechniki chodzącego w starym, rozciągniętym swetrze.

Magazyn studencki jest projektem niekomercyjnym, wywodzącym się od studentów z Politechniki Gdańskiej, obejmujący swym zasięgiem 22 uczelnie publiczne w Polsce. Tworzony przez studentów dla studentów. Płyń Pod Prąd podejmuje tematy studenckie, jak rozwój osobisty, szkoła życia, nauka, finanse i czas wolny. Misją magazynu jest „zrozumieć więcej”. Starter realizuje tę wizję poprzez pomoc pierwszorocznym studentom w odnalezieniu się w mieście, w którym podejmują studiują, pomagając uporządkować natłok informacyjny, dostarczając pomocnych wiadomości w odnalezieniu się w nowym otoczeniu.

Kamera, montaż, grafika: Michał Szagżdowicz 

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Multimedia

Na górę