Nasz profile

Wystawa interaktywna Mariusza Warasa

Trójmiasto

Wystawa interaktywna Mariusza Warasa

Wystawa interaktywna Mariusza Warasa

W ramach wystawy w CSW ŁAŹNIA Mariusz Waras stworzy żywe, multimedialne obrazy.

Praca prezentowana na głównej sali będzie składać się z projekcji w 360 stopniach, w której trójwymiarowe elementy będą reagować na obecność i ruch widzów.

Oprócz tego zobaczymy interaktywne instalacje, wykorzystujące AI. Instalacja wykorzysta Unreal Engine, jedno z najbardziej zaawansowanych narzędzi do tworzenia trójwymiarowych środowisk. Dzięki temu oprogramowaniu możliwe jest generowanie realistycznych, dynamicznych krajobrazów i obiektów, które wchodzą w interakcje z otoczeniem.

Mariusz Waras | Loop
ft. Radosław Deruba, Patryk Chyliński & Gosha Savage
Miejsce: CSW ŁAŹNIA, ul. Jaskółcza 1, Gdańsk
Termin: 26 lipca – 13 października 2024, godz. 18:00
kuratorka: Anna Szynwelska

Mariusz Waras to wszechstronny artysta, autor kilkuset murali w ponad czterdziestu krajach, grafik i ilustrator, który zajmuje się również działalnością dydaktyczną i kuratorską. W ramach wystawy w CSW ŁAŹNIA artysta stworzy żywe, multimedialne obrazy. Praca prezentowana na głównej sali będzie składać się z projekcji w 360 stopniach, w której trójwymiarowe elementy będą reagować na obecność i ruch widzów. Oprócz tego zobaczymy interaktywne instalacje, wykorzystujące sztuczną inteligencję.

O stronę technologiczną projektu zadba artysta i motion designer Radosław Deruba. Za trening sztucznej inteligencji odpowiedzialny będzie Patryk Chyliński. Warstwą dźwiękową zajmie się producentka muzyki elektronicznej Gosha Savage.

„Punktem wyjścia wystawy i jej główną materią są moje prace (głównie obrazy) i ich język. Podobnie jak robię to podczas pracy nad obrazem, sięgnąłem do – konsekwentnie tworzonej od początku powstawania projektu M-City – cyfrowej biblioteki elementów, będących graficznymi odpowiednikami różnych obiektów miejskich.

Wspólnie z zespołem, stworzyłem wystawę w pełni korzystającą z nowych technologii

Wykorzystując narzędzia sztucznej inteligencji, wizualizacji 3D oraz udźwiękowienia, wspólnie z zespołem, stworzyłem wystawę w pełni korzystającą z nowych technologii. Inspiracją były przede wszystkim najnowsze narzędzia z obszaru AI, AR, VR oraz chęć eksploracji możliwości jakie one niosą – zarówno w procesie twórczym, jak i w poszerzaniu możliwości odbioru i interakcji.

Nawiązałem do pokoleniowego entuzjazmu wobec nowych narzędzi technologicznych

Odwołałem się również do swoich pierwszych fascynacji i działań w przestrzeni cyfrowej: początków demosceny, pikselowej estetyki, kolektywności, bliskości subkultur cyfrowych oraz subkultury grafficiarskiej, muzycznej i klubowej. Ponadto nawiązałem do pokoleniowego entuzjazmu wobec nowych narzędzi technologicznych, przede wszystkim internetu, niespotykanych wcześniej możliwości i form komunikacji, wymiany i organizacji.

Jestem rozpoznawany przede wszystkim jako twórca murali i obrazów. Natomiast wystawa LOOP jest okazją do podjęcia mniej eksponowanych obszarów mojej twórczości i przeprowadzenia interaktywnego eksperymentu wykorzystującego nowoczesne narzędzia kreacji. Wystawa ma na celu poszerzanie kanałów oddziaływania sztuki, rozbudowanie u odbiorcy możliwości jej doświadczania, konkretnie – chwilowego zanurzenia w moim świecie.

LOOP jest wyrazem twórczego poszukiwania możliwości

LOOP jest wyrazem twórczego poszukiwania możliwości, chęci eksplorowania i współtworzenia nowej rzeczywistości oraz dostępnych lub możliwych w niej narzędzi, jest artystyczną próbą odnajdywania szans wśród zagrożeń.”

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Trójmiasto

Na górę