Nasz profile

Psycholog o wykształceniu i pracy

Multimedia

Psycholog o wykształceniu i pracy

Psycholog o wykształceniu i pracy

Rozmowa z Sylwią Hofman, psychologiem, doradcą zawodowym, trenerem i terapeutą o tym, w jaki sposób wybrać odpowiednie dla siebie studia, a w przypadku nietrafionej decyzji, sprawnie się przekwalifikować.

Kilka pomysłów na odkrycie satysfakcjonującego zawodu oraz sposób na zdobycie go. Porady na temat skutecznego poszukiwania profesji, budowania CV i zachowania się podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Poznanie siebie, jest kluczem w sukcesie na studiach jak i przyszłej pracy. Studia są czasem sprawdzania swoich umiejętności, by odkryć co się lubi robić lub nie. Natomiast satysfakcja z wykonywanej pracy jest dopasowaniem wyboru zawodowego do predyspozycji. – Ważnym elementem odkrywania samego siebie jest poszukiwanie poprzez doświadczanie – mówi Sylwia Hofman, psycholog, doradca zawodowy. – W teorii poradnictwa zawodowego, wiek pomiędzy 19 a 24 rokiem życia jest stadium poszukiwania. Dlatego zachęcam studentów do tego, by wykorzystywali czas studiów do próbowania różnych form aktywności. Inną metodą są różnego rodzaju testy zawodowe, gdzie można sprawdzić nasze predyspozycje, zainteresowania zawodowe, umiejętności oraz wyznawane wartości.

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również
Katarzyna Michałowska

Redaktor naczelna Magazynu "płyń Pod Prąd", reporter, dziennikarz, podcasterka na StacjaZmiana.pl, ogarnia @3miastotweetup i @TweetupAcademy. Przewodniczka po muralach na Zaspie #kochamurale. Od wielu lat szkoli młodych dziennikarzy. Prowadzi warsztaty związane z rozwojem inteligencji emocjonalnej. Inicjatorka i dyrektor programowy konferencji Medionalia. Twitter: KaMichalowska Snap: podprad Insta: Kmichalowska mail: naczelna(at)podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także Multimedia

Na górę