Nasz profile

Dzień Liczby π na Politechnice Gdańskiej

Trójmiasto

Dzień Liczby π na Politechnice Gdańskiej

Dzień Liczby π na Politechnice Gdańskiej

Z okazji Dnia Liczby π, który corocznie obchodzony jest 14 marca, Politechnika Gdańska serdecznie zaprasza na wyjątkowe spotkanie, które odbędzie się w Auli PG w Gmachu Głównym o godz. 11:00. Wydarzenie połączy pasjonatów nauki, matematyków, studentów oraz wykładowców a także środowisko biznesu, administracji publicznej i nauki. Tematem rozmów będzie wspólne budowanie klimatu dla kreatywności i rozwoju lokalnego potencjału sektora cyfrowego na Pomorzu. 

14 marca na całym świecie obchodzony jest Dzień Liczby π. Święto ustanowiono inspirując się amerykańskim formatem zapisu daty 3/14, który kojarzy się z liczbą π, która w przybliżonej wartości wynosi 3,14.

Tego dnia Politechnika Gdańska zaprasza o godz. 11:00 do Auli PG w Gmachu Głównym na konferencję naukową poświęconą znaczeniu, jakie odgrywa digitalizacja w energetyce w dobie systemów kwantowych.

Dzień Liczby π stanie się inspiracją do dalszych poszukiwań

Podczas wydarzenia Dzień Liczby π stanie się inspiracją do dalszych poszukiwań jak technologie oparte o nowe metody obliczeniowe, AI, machine learning czy quantum computing, zmieniają świat jaki znaliśmy.

Spotkanie będzie również okazją do rozważań na temat tego, jak Pomorze w dziedzinie energetyki odnawialnej, wykorzystując cyfryzację, może przejść od czasu generacji energetyki do ery optymalizacji, w której to digitalizacja stanie się strategicznym rozwiązaniem.

W programie wydarzenia znalazły się wystąpienia ekspertów z dziedziny cyfryzacji i energetyki, a także panel dyskusyjny z udziałem przedstawicieli świata polityki i biznesu.

PROGRAM:

  • 11:00 – 11:10 – powitanie gości przez prof. Krzysztofa Wildego, rektora PG
  • 11:10 – 11:20 – Grzegorz Stanisławski, współzałożyciel BETI – Od Fahrenheita do kwantowo-centrycznych, odpornych na zagrożenia związane z wojną hybrydową CPD czyli rozwiązanie problemu braku elastyczności, skok cywilizacyjny Pomorza na cyfrowej trampolinie – znaczenie dla rozwoju Pomorza. Czyli dlaczego potrzebujemy nowego przemysłu AI, Bigtech, CPD na Pomorzu?
  • 11:20 – 11:30 – Oskar Pawłowski, wiceprezes Energa Operator – Pomorskie wyzwania cyfryzacji, czyli elastyczność i jej oblicza, co nas trapi i jak zamierzamy cyfrowo rozwiązać kwestie kosztownych wyłączeń. Rola ODSp w transformowaniu energetyki w stronę większej sprawności operacyjnej, elastyczności, dekarbonizacji – Nowe Otwarcie Strategiczne dla Energa Operator.
  • 11:30 – 11:40 – dr Piotr Biskupski, IBM Security SME IBM Client Engineering oraz dr Piotr Kociński, Cogito Digital Partners – Kwantowe splątanie idei z rozwiązywaniem realnych problemów w czasie i przestrzeni Pomorza czyli dialogi fi zyków będących informatykami o obliczach kwantowej rewolucji – ściema czy nadzieja?
  • 11:40 – 12:00 – przerwa kawowa
  • 12:00 – 12:45 – panel dyskusyjny – Jak technologie oparte o nowe metody obliczeniowe, AI, machine learning czy quantum computing, zmieniają świat jaki znaliśmy? Jak wspólnie administracja publiczna, nauka i biznes budują klimat dla kreatywności i rozwoju lokalnego potencjału sektora cyfrowego na Pomorzu? Jak Pomorze w dziedzinie energetyki odnawialnej wykorzystując cyfryzację może przejść od czasu generacji energetyki do ery optymalizacji, w której to digitalizacja stanie się strategicznym rozwiązaniem? Uczestnicy: Agnieszka Pomaska, posłanka na Sejm RP, Kazimierz Kleina, senator RP, Marcin Gajdziński, dyrektor generalny IBM Polska, Sławomir Staszak, prezes zarządu Energa SA, Paweł Olechnowicz, doradca prezesa zarządu Orlen SA, Maciej Stryjecki, prezes zarządu BETI. Moderator: Janusz Reiter
  • 12:45 – 13:00 – podsumowanie konferencji – prof. Krzysztof Wilde, rektor PG

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Trójmiasto

Na górę