Nasz profile

Tech of Tomorrow – relacja z konferencji

Poznań

Tech of Tomorrow – relacja z konferencji

Tech of Tomorrow – relacja z konferencji

Tech of Tomorrow w Poznaniu odbyło się pod koniec marca 2025 roku i zgromadziło obiecujących młodych specjalistów, których zadaniem było sprawdzenie, jak sztuczna inteligencja może odpowiadać na realne wyzwania biznesowe.

Tech of Tomorrow to konferencja technologiczna, która łączy liderów branży, innowatorów oraz pasjonatów nowych technologii, by wspólnie dyskutować o najnowszych osiągnięciach w dziedzinie blockchainu, sztucznej inteligencji oraz Internetu Rzeczy (IoT).

Organizatorzy to Stowarzyszenie Blockchain Polska we współpracy z Zondacrypto i Smart City Lab miasta Poznań

Wydarzenie jest organizowane przez Stowarzyszenie Blockchain Polska we współpracy z Zondacrypto i Smart City Lab miasta Poznań.

Rozwiązania oparte na AI w zaledwie 24 godziny!

Hackathon Hack of Tomorrow, będący jednym z kluczowych punktów programu, postawił przed uczestnikami wyzwanie przygotowania rozwiązań opartych na AI w zaledwie 24 godziny. Zwycięzcy mieli szansę zdobyć nagrody z puli wynoszącej 14 000 dolarów.

Międzynarodowa marka technologiczna SOFTSWISS wsparła hackathon Hack of Tomorrow

SOFTSWISS objął rolę partnera hackathonu i aktywnie zaangażował się w przebieg wydarzenia. Markę reprezentował Stanislau Biarkovich, Head of Architecture, który wystąpił w podwójnej roli – członka jury oraz prelegenta. SOFTSWISS zapewnił zwycięzcom voucher na zespołową kolację w poznańskiej restauracji wyróżnionej w przewodniku Michelin. Dodatkowo, wszyscy uczestnicy wydarzenia otrzymali od marki pakiety powitalne.

– Wsparcie takich inicjatyw jest dla nas niezwykle ważne, ponieważ jako marka technologiczna dostrzegamy potencjał w integracji sztucznej inteligencji we wszystkich obszarach naszej działalności – od rozwoju produktów, przez zarządzanie zadaniami, aż po komunikację – mówi Valentina Bagniya, CMO w SOFTSWISS. – Wierzymy, że przyszłość należy do współpracy ludzi z AI. Jednocześnie wiemy, że dla dużych firm nie jest to prosty proces. Istnieje wiele niuansów, w tym kwestie związane z bezpieczeństwem, których nie możemy ignorować. To właśnie jeden z kluczowych tematów poruszonych w prelekcji Stanislava – chcieliśmy pokazać młodym talentom, z jakimi realnymi wyzwaniami mierzymy się na co dzień – odniosła się do udziału swojej marki w hackathonie Valentina Bagniya.

Podczas wystąpienia Stanislav Berkovich zaprezentował temat pt.: „Analiza mapy agentów AI: lekcje big tech dla Twojego następnego projektu”.

Posługując się przykładami z codziennej pracy w SOFTSWISS pokazał, w jaki sposób duże modele językowe (LLM) przekształcają sposób działania różnych zespołów – od programistów i testerów, po specjalistów ds. wsparcia i analityków.

W swojej prezentacji omówił, jak narzędzia AI usprawniają rutynowe zadania, takie jak: tworzenie dokumentacji, testowanie, komunikacja z klientami czy obsługa e-maili, co przekłada się na wyższą produktywność i mniejsze ryzyko błędów ludzkich. Zwrócił uwagę, że prawdziwa siła AI przejawia się tam, gdzie człowiek i technologia współdziałają, a sztuczna inteligencja nie zastępuje ludzi, lecz wspiera i rozwija ich możliwości.

Wszystkie ręce na pokład, czyli niezwykły hackaton

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Poznań

Na górę