Nasz profile

Targi Pracy i Dzień Otwarty

Trójmiasto

Targi Pracy i Dzień Otwarty

Targi Pracy i Dzień Otwarty

Dzisiaj na Politechnice Gdańskiej odbędą się Targi Pracy i Dzień Otwarty Wydziału Chemicznego. W programie m.in. spotkania z firmami, instytucjami, prelekcje, debaty, spotkania z naukowcami i możliwość wykonania profesjonalnego zdjęcia do CV – wszystko po to, by ułatwić młodym ludziom start w karierę.

– Dzień Otwarty Wydziału Chemicznego rozpocznie się o 9.30 prelekcją dr hab. Joanny Mytnik pt. „Grywalizacja – motywacja i zaangażowanie na nowym poziomie, która powinna szczególnie zainteresować nauczycieli każdego szczebla edukacji”. Wydarzenie będzie trwało równolegle, na dziedzińcu Heweliusza. To idealna przestrzeń do zapoznania się z ofertą edukacyjną wydziału, porozmawiania z pracownikami naukowymi i studentami oraz odkrycia, jak wygląda codzienne życie akademickie – mówi dr hab. inż. Jacek Gębicki, prof. PG, dziekan Wydziału Chemicznego PG.

Silny sektor – duże wyzwania

W wydarzeniu wezmą również udział partnerzy zaangażowani w aktywne wspieranie rozwoju ścieżek zawodowych i kariery, m.in. Gdański Urząd Pracy, Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości, Gdańskie Nieruchomości oraz Departament Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego. Całość dopełni część konferencyjna – seria inspirujących prelekcji, debat i wywiadów poświęconych rozwojowi osobistemu, edukacji oraz roli kobiet w nauce i biznesie.

Sektor chemiczny zatrudnia ponad 341 tys. osób

Polski przemysł chemiczny odgrywa kluczową rolę w gospodarce kraju. Odpowiada za około 16,7 proc. produkcji przemysłowej, generując produkty o wartości 442,4 mld zł, co potwierdzają dane zawarte w raporcie opublikowanym przez Polską Izbę Przemysłu Chemicznego. Sektor ten zatrudnia ponad 341 tys. osób, co czyni go jednym z największych pracodawców w przemyśle.

Według raportu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) z 2023 r., w Polsce zarejestrowanych jest ponad 22 tys. podmiotów działających w branży chemicznej. Największy udział stanowią firmy zajmujące się produkcją wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych, a następnie przedsiębiorstwa produkujące chemikalia i wyroby chemiczne.

Zmagania to rosnące koszty energii i surowców, import tanich nawozów czy obciążenia regulacyjne

–  Sektor chemiczny zmaga się jednak z wyzwaniami, takimi jak rosnące koszty energii i surowców, import tanich nawozów czy obciążenia regulacyjne. W tym dynamicznie zmieniającym się otoczeniu gospodarczym Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej dokłada wszelkich starań, aby jego studenci i absolwenci byli jak najlepiej przygotowani do wejścia na rynek pracy – mówi prof. dr hab. inż. Juliusz Orlikowski, prodziekan ds. rozwoju na Wydziale Chemicznym PG. – Z myślą o ich przyszłości organizowane są m.in. targi pracy oraz dzień otwarty wydziału, wydarzenia, które pozwalają na bezpośredni kontakt z przedstawicielami firm, zapoznanie się z aktualnymi ofertami pracy i staży, a także lepsze zrozumienie realiów współczesnego przemysłu chemicznego.

Łączymy naukę z biznesem

Wydział Chemiczny oraz Biuro Karier i Absolwentów Politechniki Gdańskiej 15 kwietnia organizują wspólnie wydarzenie łączące Targi Pracy oraz Dzień Otwarty Wydziału Chemicznego, oferując uczestnikom różnorodne możliwości rozwoju i poznania zarówno świata nauki, jak i biznesu.

Targi Pracy (w godz. 10–14) odbędą się na dziedzińcu Fahrenheita

Targi Pracy (w godz. 10–14) odbędą się na dziedzińcu Fahrenheita. Studenci, absolwenci  oraz uczniowie szkół średnich spotkają się bezpośrednio z przedstawicielami renomowanych firm z branży chemicznej oraz przedstawicielami Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

– Wśród wystawców znajdą się największe firmy z przemysłu oraz wiele innych znanych marek. Pełną listę można zobaczyć na naszych stronach i w social mediach. Uczestnicy będą mogli porozmawiać o ofertach pracy, praktyk i staży, poznać specyfikę działania poszczególnych firm i dowiedzieć się, jakie kompetencje są dziś najbardziej cenione na rynku pracy – mówi Monika Downar, kierowniczka Biura Karier i Absolwentów Politechniki Gdańskiej, organizatorka wydarzenia.

Dzień Otwarty Wydziału Chemicznego

Harmonogram konferencji

  • 9.30 – Otwarcie wydarzenia Dzień Otwarty Wydziału Chemicznego.
    Prelekcja otwierająca: Grywalizacja – motywacja i zaangażowanie na nowym poziomie, dr hab. Joanna Mytnik, prof. PG
  • 10.30 – Debata: Biznes nie jedno ma imię: rozwój młodych
    mgr Hanna Kąkol, mgr inż. Weronika Wawrzyńska, mgr Anna Bartosiewicz
  • 11.15 – Wywiad: Od Studenta do profesora – 40 lat inwestowania w edukację, prof. dr hab. inż. Piotr Konieczka
  • 11.45 – Prelekcja: Neuronaukowe podstawy skutecznego uczenia się – jak uczyć się efektywniej, dr inż. Bartłomiej Cieślik
  • 12.15 – Debata: Kobiety w biznesie, mgr Aleksandra Sowa-Trzebińska, dr hab. inż. Justyna Kucińska-Lipka, prof. PG, mgr Anna Kneba, dr inż. Natalia Czaplicka
  • 13.00 – Prelekcja: Od kreacji do komercjalizacji – Naukowcy w świecie syntezy i sprzedaży związków chemicznych, mgr Adam Taszner
  • 13.30 – Debata: Kobiety w nauce, dr hab. inż. Justyna Kucińska-Lipka, prof. PG; prof. dr hab. inż. Agata Kot-Wasik; dr hab. inż. Justyna Płotka-Wasylka, prof. PG; mgr inż. Olga Zawadzka

Ogólnopolski Dzień Otwarty PG

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Trójmiasto

Na górę