Nasz profile

Dobry bajer nie jest zły

Poradniki

Dobry bajer nie jest zły

Dobry bajer nie jest zły

Moi Drodzy! Niepowtarzalni! Na pewno zadawaliście sobie pytanie, czy są takie osoby, które zrobią coś dla nas, nie żądając niczego w zamian. Ten problem nie dawał mi spokoju już od dłuższego czasu. W związku z tym, zaczęłam obserwować moich znajomych. Pewnie jesteście ciekawi, co z tego wyszło? Gotowi? No to zaczynamy.

Drogi Czytelniku, wyobraź sobie, że jesteś studentem trzeciego roku. Tutaj nie jest ważna płeć, ani to na jakim jesteś kierunku. Kiedy zaczyna się październik, zaczyna się też męczarnia. Idąc na zajęcia, twoja głowa przypomina wielki garnek, do którego trzeba coś wrzucić. Najpierw szczypta kół, żeby się nie nudziło, potem trochę materiałów do skserowania, żeby nie wydawać na wino, następnie dodajmy do tego pracę w weekendy, żeby nie było łatwo w życiu.

Ale za to jak przyjemny jest moment, kiedy kupujesz nową maskarę lub dorabiasz kluczyki od samochodu ojca, żeby mieć na co podrywać dziewczyny. To wszystko oblejmy sosem, na który składa się mieszanina faktów – trzeba znaleźć męża lub żonę, trochę imprezować i wygospodarować trochę czasu na obgadywanie innych. Proste?

Z takim mętlikiem w głowie idziesz korytarzem, na którym spotykasz znajomych z grupy

Z takim mętlikiem w głowie idziesz korytarzem, na którym spotykasz znajomych z grupy.

Pamiętaj! To oni mogą w przyszłości pożyczać ci kasę, kiedy jej zabraknie, zapoznać cię z innymi, załatwić pracę i wiele, wiele innych. Oznacza to, że trzeba być miłym. Uśmiechaj się szeroko, nawet, jeżeli rozmawiasz z kolesiem, który pluje na odległość 300 metrów lub z dziewczyną, która jest taką wiedźmą, że czasami wydaje ci się, że przelatywała obok twojego domu na miotle.

Nie… Spokojnie… Uśmiech na twarz i jedziesz. To chyba proste powiedzieć: O, jak ty ładnie dziś wyglądasz!, wiedząc, że dana osoba jest, na przykład, członkiem bardzo ważnej organizacji i może ci załatwić wyjazd na Fidżi. Taka perspektywa jest chyba przyjemna, prawda?

No to wazelinka, moi drodzy, i załatwiamy swoje interesy! Chyba znacie takie hasło: Nie patrz na innych, ważne, żeby tobie było dobrze. Koleżanka ma chłopaka, który ci się podoba? To drobiazg – po prostu zaproponuj jej przyjaźń aż po grób, pożyczaj swoje sukienki, skarpetki, czy staniki, przychodź jak najczęściej do jej domu i jednocześnie uśmiechaj się do tego kolesia. W końcu zauważy, jaka jesteś uczynna dla swojej przyjaciółki i pomyśli, że dla niego będziesz taka sama. A o to przecież chodzi! W końcu po co jesteś na tych studiach? Żeby zdobywać wiedzę?

Pamiętaj! Ludzie są po to, żeby ci służyć. Twój kolega zamierza zorganizować super imprezę, na którą idzie dziewczyna twoich marzeń? Nie ważne, że kiedyś go obraziłeś, mówiąc, że z takim wyglądem mógłby pracować co najwyżej w supermarkecie, a i wtedy musiałby mieć maskę, żeby nie odstraszać klientów. Powiedz po prostu, że wtedy nie znałeś całej prawdy. Dopiero niedawno, w wyniku objawienia, otworzyły ci się oczy i teraz wiesz, jakiego wspaniałego kolegę masz w grupie. Przynieś mu flaszkę na urodziny, zawsze pomagaj, pożyczaj kasę i przepraszaj, nawet jeżeli wpadnie na ciebie na ulicy, niechcący popchnie, a ty wpadniesz do kałuży. To się opłaci i prędzej czy później zaprosi cię na tę imprezę.

O tak! Najważniejsze, to umieć bajerować innych. Uśmiechajcie się, bądźcie mili, a wyjdzie to wam tylko na dobre. Bo tak naprawdę, nikt nie robi niczego bezinteresownie. Nie ma czegoś takiego jak altruizm. Nie wierzycie? To sami poobserwujcie siebie i swoich znajomych.

Inaczej… jak myślicie? Dlaczego zwróciłam się do was moi drodzy, czy niepowtarzalni. To było chyba miłe, prawda? Przyznajcie się, tak naprawdę to właśnie zachęciło was do czytania…

Agnieszka

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Poradniki

Na górę