Nasz profile

Szlachetni czy lekkomyślni?

Poradniki

Szlachetni czy lekkomyślni?

Szlachetni czy lekkomyślni?

Bezinteresowność to dawanie czegoś z siebie i nieoczekiwanie niczego w zamian. Wyobraź sobie, że pewni ludzie chcą poświęcić znaczną ilość swoich pieniędzy komuś innemu. Wcale nie są bogaci i nie chcą podzielić się tym, co im zbywa, ale chcą oddać znaczną część tego, co mają.

Chcą też poświęcić mu znaczną ilość swojego czasu. Zrezygnować z pewnych rzeczy, które są dla nich ważne, po to, by móc poświęcić czas komuś innemu. Rzadziej będą chodzili do kina czy do restauracji, a nawet będą krócej spali. Zrezygnują lub co najmniej odsuną na później rozwijanie swoich pasji, zdobywanie nowych umiejętności, realizację marzeń.

Czy to wszystko brzmi dla ciebie rozsądnie? Wyobraź sobie siebie w takiej sytuacji. Bo w tym chodzi o to, żeby zrezygnować z siebie. Potrzeby, plany i marzenia kogoś innego uznać za ważniejsze od swoich. Czy jesteś na to gotowy? A co doradziłbyś osobom, o których tu mowa? Tak, to piękne i szlachetne, zróbcie to! Czy też, Pomyślcie raczej o sobie! Bezinteresowność tak, ale nie takim kosztem!

Mam nadzieję, że udzieliłeś im raczej tej pierwszej rady, bo w przeciwnym wypadku nie byłoby cię na świecie.

Autorka Sagi Pokrętków - to właśnie od niej ściągnięto scenariusz na serial Kiepscy. Rodzina Pokrętków ukazywała się na łamach Pod Prąd przez kilka ładnych lat. autorka charakteryzuje się dużym poczuciem humoru. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, aktualnie nauczycielka matematyki w warszawskiej szkole.

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Poradniki

Na górę