Nasz profile

Przyjaźń na zamówienie i miłość z internetu

Poradniki

Przyjaźń na zamówienie i miłość z internetu

Przyjaźń na zamówienie i miłość z internetu

Za pomocą możesz mieć wszystko: ładny samochód, darmowe lekcje angielskiego, a nawet… nowych przyjaciół. Wystarczy wiedzieć gdzie szukać.

„Witaj! Widzę, że mamy podobne zainteresowania – to może porozmawiamy”. Znajome, prawda? W Internecie jak nigdzie indziej można odkryć, jakimi jesteśmy ludźmi. Gdy nikt nas nie widzi i wydaje się, że wszystko uchodzi bezkarnie, robimy to czego skrycie pragniemy. Za pomocą odpowiednich narzędzi można łatwo sprawdzić, czego Polacy najchętniej szukają w Sieci. W ciągu ostatnich siedmiu dni w wyszukiwarkę Onet.pl wpisano blisko 170 tysięcy hasło „strony erotyczne”. Podobne wyniki utrzymują się w każdym zestawieniu co najmniej od ponad roku. Owszem, prawo natury i chęć przedłużenia gatunku są silne, ale liczy się jeszcze coś poza nimi? To chęć kontaktu z drugim człowiekiem – możliwość rozmowy i bycia zrozumienia.

Dlatego w czołówce wyników wszystkich wyszukiwarek znajdują się również nazwy portali społecznościowych. To za ich pomocą w jednej chwili można porozmawiać z kimś podobnym do siebie, o identycznych upodobaniach i pomysłem na życie. Wybór konkretnego adresu zależy od potrzeby danej chwili. Można kierować się chęcią poznania kogoś interesującego, efektywniejszą nauką lub czysto zawodowym interesem. I nie ma w tym nic niestosownego, bo wszyscy są w tym miejscu z tych samych powodów. Dlatego przyjrzyjmy się bliżej niektórym z nich.

Miłość z Internetu

Anonse towarzyskie w kolorowej gazetce lub porady matrymonialne od pseudo psycholożki to już relikt przeszłości. Nowe, przelotne znajomości, głębokie przyjaźnie i trwałe związki mają teraz swój początek w Internecie. Jeżeli kogoś szukasz wystarczy, że pojawisz się na portalu randkowym – nie musisz nic pisać ani tłumaczyć. Wybór miejsca to wyraźny znak dla innych użytkowników, czego poszukujesz.

W serwisie takim jak Przeznaczeni.pl, zbawiennym wydają się niektóre narzędzia jak np. kryterium wyszukiwania. Za pomocą kilku kliknięć można odnaleźć osobę ze swoich okolic, w odpowiednim wieku i z konkretnymi upodobaniami. Później to już tylko pierwsza wiadomość o chęć poznania i masz z górki. Odpowiednie ustalenie kryterium wyszukiwania zapewni gotowe tematy do dyskusji i umożliwia spotkanie w realnym świecie.

Tylko dla poligloty

Internet to przysłowiowa globalna wioska – bez względu skąd pochodzisz i gdzie jesteś, tutaj znajdziesz wszystko i wszystkich. Dlatego gdy chcesz porozmawiać z Włochem lub Hiszpanem wystarczy wejść na serwis Babbel.com. Za jego pomocą w wyjątkowy sposób można rozpocząć naukę języków obcych i poznać osoby z całego świata. Portal jest jedyny w swoim rodzaju, bo jego użytkownicy gromadzą się nie na wspólnych tematach na forum a językach, których wspólnie się uczą.

Niestety jest to serwis zagraniczny bez polskiego odpowiednika, ale to żaden problem. Użytkownicy serwisu są tutaj, aby pomagać w nauce. Dlatego gdy chcesz poprawić wymowę francuskich słówek warto poprosić o pomoc koleżankę z Francji, która podpowie, co i jak. Podobnie i ty możesz komuś pomóc wyjaśnić słowo jak „gżegżółka”.

Czas na wspólny biznes

Serwisy zogniskowane wokół biznesu i rozwoju zawodowego takie jak Goldenline.pl, w ostatnich czasach cieszą się niespotykaną popularnością. W końcu mamy kryzys, więc warto mieć na oku kondycję rynku pracy i to z pierwszej ręki. Zamiast szukać informacji w gazecie lub telewizji, w jednej chwili można zadać pytanie prezesowi wielkiej spółki, który gości na liście kontaktów.

Mówiąc o tym, warto wspomnieć o sposobie doboru znajomych. Na forach dyskusyjnych panuje zasada „swój ciągnie do swego” – politycy mówią o sprawach bieżących, prezesi o kursach walut a studenci o piątkowych zabawach. Jednak w gronie znajomych panuje odwrotna reguła. Portal służy do budowy zaplecza biznesowo-towarzyskiego. Na przykład większość znajomych pracownika agencji reklamowej to dziennikarze, graficy i drobni producenci, z którymi w każdym momencie może zrobić mały biznes.

Tomasz Zdunek

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Poradniki

Na górę