Nasz profile

Akademikowa przestrzeń – jak ją dzielić z innymi?

Poradniki

Akademikowa przestrzeń – jak ją dzielić z innymi?

Akademikowa przestrzeń – jak ją dzielić z innymi?

Czy trudno jest Ci się przyzwyczaić do dzielenia z kimś swojej własnej przestrzeni?

Bardzo trudno, ponieważ przez ostatnie 10 lat mieszkałem sam w pokoju, który był moim królestwem, moim terenem prywatnym. Mogłem się tam zamknąć i odłączyć od świata. Miałem tam to, czego potrzebowałem – moją gitarę, keyboard i komputer. Teraz z kimś dzielę pokój i muszę się liczyć z jego potrzebami. Niełatwo jest zmieniać swoje nawyki, dostosowywać siebie do kogoś, docierać się wzajemnie. Muszę pogodzić się z nawykami współlokatora, wobec których jestem bezsilny.

Łukasz

 

Co uważasz za największą wadę, a co za największą zaletę mieszkania w akademiku?

Trudno jest mi się przyzwyczaić do tego, że za każdym razem kiedy wychodzę z pokoju, muszę pamiętać, aby zamknąć drzwi na klucz. To cały czas przypomina mi o tym, jak małą przestrzeń mam dla siebie, a muszę ją jeszcze z kimś dzielić. Jest to tylko mały pokoik, a przecież tutaj staje się on dla mnie całym mieszkaniem. Jest jednak też kilka zalet związanych z mieszkaniem w akademiku, w szczególności, jeżeli mieszka się z osobą ze swojej grupy. Można wymieniać się notatkami, pomagać sobie wzajemnie. Poza tym tutaj zawsze mam towarzystwo.

Aneta

Marta Frąszczak

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Poradniki

Na górę