Nasz profile

Randka za 20 zł

Aktualności

Randka za 20 zł

Randka za 20 zł

Zaczynasz studia w Warszawie i chciałbyś czasem wyjść na randkę z ukochaną osobą, ale posiadasz ograniczony budżet? Nie martw się – z 20 zł w kieszeni masz w stolicy naprawdę wiele możliwości na zorganizowanie miłego spotkania we dwoje.

Na początek warszawska klasyka, czyli Stare Miasto. Na ul. Krakowskie Przedmieście 62 znajduje się sklep-herbaciarnia Dremmers, gdzie można usiąść i wśród niesamowitych zapachów wypić filiżankę herbaty. Koszt: 5 zł/os. Na Starówce jest także wiele lodziarni, gdzie można zaopatrzyć się w małe co nieco aby spacer wśród zabytkowych kamieniczek był jeszcze przyjemniejszy; koszt to ok. 10-15 zł/2os. Kolejnym interesującym miejscem jest herbaciarnia Herba-Thea (www.herbathea.waw.pl) na ul. Bruna 20. Za dzbanek herbaty dla dwóch osób zapłacisz 12 zł, a za ciasteczka 6 zł. Wybór jest naprawdę duży. Tuż obok znajdują się Pola Mokotowskie, gdzie można pójść na spacer albo pojeździć na rolkach lub rowerze. Dla tych, którzy lubią lekki zawrót głowy, polecam puchar Margarity z dowolnymi owocami do wyboru i dwoma rurkami do wspólnego delektowania się. Przyjemność taką oferuje restauracja Mexicana przy ul. Foksal 10 (14 zł). Starczy jeszcze na kwiat dla ukochanej.

W weekendowy wieczór zapraszam do herbaciarni Dzieła Zebrane (dzielazebrane.arrasite.org) w podziemiach kościoła św. Augustyna na Nowolipkach, która wyróżnia się tajemniczym klimatem. Można tu napić się herbaty, zjeść coś słodkiego i często trafić na interesujący koncert. Kolejny miejscem, gdzie można posiedzieć z ukochaną osobą jest kawiarnia Smacza Jama (www.smaczajama.pl) na ul. Skierniewicka 21/8D (wejście od ul. Płockiej). Za koktajl owocowy zapłacisz tu 10 zł, a wybrane pozycje z menu zawsze objęte są promocją – dwa w cenie jednego. Poza tym miejsce to ma bardzo miłą atmosferę i sprzyja długim rozmowom.

Zimą ciekawą propozycją może okazać się kino Luna, które wyświetla filmy alternatywne, a bilet wstępu w poniedziałki kosztuje zaledwie 5 zł. Kolejną możliwością jest wyjście na lodowisko Jutrzenka przy ul. Rozbrat, gdzie wstęp dla studentów to 3-4 zł.

A gdzie na spacer? Oczywiście w pierwszej kolejności na wycieczkę do warszawskiego ZOO. Cena biletu studenckiego to 6 zł/os. Warto także odwiedzić ogród botaniczny w Powsinie; bilet studencki kosztuje 3-5 zł w zależności od pory roku. Poza tym całkowicie darmowy Park Skaryszewski (wyjątkowo romantyczny jesienią), Wilanowski, Łazienkowski i Ujazdowski. A na koniec perełka, czyli park im. Edwarda Rydza-Śmigłego na Powiślu, gdzie wieczorem można podziwiać wielobarwną iluminację fontann. Czy można sobie wyobrazić bardziej romantyczne miejsce na randkę?

(Agnieszka Tafiłowska)

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę