Nasz profile

Aktualności

RePeFeNe

RePeFeNe

W dniach 18-23 października 2011 r. odbędzie się dziesiąta edycja festiwalu Rybnickie Prezentacje Filmu Niezależnego RePeFeNe 2011. Ogłoszony został nabór filmów konkursowych w trzech kategoriach: Fabuła, eksperyment i dokument. Filmy bez limitu czasowego można zgłaszać do dnia 20 września 2011r.

RePeFeNe są jednymi z ważniejszych i najgłośniejszych Prezentacji Kina Niezależnego na Śląsku. Wielkim ich miłośnikiem i przyjacielem jest Kazimierz Kutz, który był gościem specjalnym festiwalu w 2004 r. Goszczono także Jerzego Cnotę, Ryszarda Zaorskiego, Adama Sikorę, Cezarego Żaka, Marzenę Kipiel-Sztukę, Jerzego Janeczka, Piotra Matwiejczyka, Grzegorza Lipca, Franciszka Dzidę i Pawła Kukiza.

Kazimierz Kutz o RePeFeNe: Rybnickie Prezentacje Filmu Niezależnego są przykładem oryginalnych postaw obywatelskich ich autorów, które wzbogacają życie kulturalne i artystyczne na Górnym Śląskim dlatego też zasługują na szacunek i popieranie (…) dla mnie, starego filmowca zawodowego, filmy pokazywane na Prezentacjach robią wielkie wrażenie, a niektóre z nich są godne pozazdroszczenia.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę