Nasz profile

Z tobą i przeciw tobie

Aktualności

Z tobą i przeciw tobie

Z tobą i przeciw tobie

Zrozpaczony młody mężczyzna porywa lekarkę, którą obarcza winą za śmierć swojej żony. Nieoczekiwanie pomiędzy porywaczem a jego ofiarą rodzi się uczucie.

Przemoc i samotność, tragiczne wydarzenia z przeszłości, rozpaczliwa potrzeba miłości i potrzeba przetrwania z drugiej strony stawiają ich twarzą w twarz z podstawową istotą ich własnego życia. Oboje są bezradni w obliczu wzajemnego zauroczenia, a to zmieni ich życie na zawsze. Znalazłszy się na wolności, kobieta próbuje odnaleźć swojego oprawcę.

Syndrom sztokholmski to stan psychiczny, który pojawia się u ofiar porwania lub u zakładników, wyrażający się odczuwaniem sympatii i solidarności z osobami je przetrzymującymi.  Wśród szczególnych przypadków syndromu sztokholmskiego wielu psychologów wymienia Nataschę Kampusch. Porwana w wieku 10 lat była więziona, bita i poniżana przez kolejne 8 lat. Przyznaje jednak, że dążyła do nawiązania swoistego rodzaju relacji ze swoim oprawcą Wolfgangiem Priklopilem, gdyż była to jedyna osoba z jaką miała kontakt przez osiem lat niewoli aż do 23 sierpnia 2006 roku, gdy udało się jej uciec (…). Źródło: www.wikipedia.pl

Film Z tobą i przeciw tobie wyzyskuje wiedzę o syndromie sztokholmskim. Reżyserka chciała pokazać, że można obdarzyć swojego agresora jeżeli nie miłością, to na pewno dużą sympatią. Jak wygląda to zmiana w psychice ofiar i w jaki sposób do niej dochodzi? Na pytanie o to, co kryje się w głębi naszej psychiki odpowiada w swoim filmie Lola Doillon.

TYTUŁ ORYGINAŁU: Contre to
PREMIERA: 9 września 2011
REŻYSERIA: Lola Doillon
SCENARIUSZ: Lola Doillon

OBSADA
Anna – Kristin Scott Thomas
Yann – Pio Marmaī

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę