Nasz profile

Festiwal Filmów i Form Jednominutowych „The One Minutes”

Aktualności

Festiwal Filmów i Form Jednominutowych „The One Minutes”

Festiwal Filmów i Form Jednominutowych „The One Minutes”

Festiwal Filmów i Form Jednominutowych „The One Minutes” jest polską edycją odbywającego się w ponad 100 krajach na całym świecie festiwalu The One Minutes. Jego pomysłodawcą oraz głównym organizatorem jest The One Minutes Foundation z siedzibą w Amsterdamie. Polskim koordynatorem festiwalu od 2006 roku jest Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku.

Już po raz szósty odbywa się nabór filmów do Festiwalu Filmów i Form Jednominutowych „The One Minutes” – jednego z wiodących w Polsce festiwali krótkiej formy. Tym razem prace będą oceniane w trzech kategoriach:

  • fabuła
  • forma
  • mini dokument.

Stawia się na filmy, które nie pozwalają na obojętny odbiór, wzbudzają emocje, zaskakują i zmuszają do refleksji. Tematyka i sposób wykonania zależą wyłącznie od Autora. Czas – jak zwykle – ograniczony do jednej minuty. Festiwal pod hasłem: Uwolnij wyobraźnię, ożyw ideę i zmierz się z czasem!
Prace biorące udział w Festiwalu zostaną ocenione przez profesjonale jury. Na zwycięzców czekają nagrody finansowe, które zostaną wręczone podczas jesiennego pokazu finałowego w Gdańsku – pula tegorocznych nagród to 15 000 zł.
Zestaw najlepszych filmów weźmie również udział w światowych finałach konkursu organizowanych przez The One Minutes Foundation, a w okresie jesień – zima 2011 odbędzie się seria pokazów festiwalowych w 30 miastach Polski (nstytucje kultury, kina, dkf-y, kluby, uczelnie artystyczna etc)

Festiwal Filmów i Form Jednominutowych przebiega w trzech etapach:

  • nabór do konkursu (01.05.11 – 20.08.2011 r.)
  • pokaz finałowy z uroczystym wręczeniem nagród (07.10.2011, Gdańsk)
  • pokazy festiwalowe w Polsce – 30 miast (01.11.11 – 31.12.2011 r.).

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę