Nasz profile

Klatka – od 28 października

Aktualności

Klatka – od 28 października

Klatka – od 28 października

Frank jest pilnym studentem medycyny, który całe dnie spędza w swoim przytulnym mieszkanku, gdzie uczy się do egzaminów. Jego spokojne życie zakłóca spotkanie na schodach dość irytującej sąsiadki Lotty. Nagle zauważa, że coś dziwnego zaczyna się dziać wokół niego. Za każdym razem, kiedy opuszcza swój dom, Frank odczuwa strach. Zbyt gadatliwa dozorczyni, za głośne dzieci, wścibska sąsiadka i niebezpieczny narzeczony Lotty, straszny Micke zamieniają życie spokojnego studenta w prawdziwy koszmar.

Klatka to thriller psychologiczny, który łączy w sobie cechy typowe dla thrillera: napięcie, poczucie paranoi i strachu, ze skandynawskim poczuciem humoru. Porównywany przez zagranicznych krytyków do Lokatora Romana Polańskiego oraz filmów Alfreda Hitchcocka. W jednej z głównych ról – Peter Stormare znany z takich filmów jak: Constantine, Nieustraszeni Bracia Grimm, Parnassus czy Tańcząc w ciemnościach.

Co o filmie już napisano?
Utrzymany w dobrym stylu mistrza Hitchcocka thriller, który wstrząsa paranoją i brutalnym morderstwem. Już od pierwszych minut filmu narasta uczucie obłędu, strachu i samotności. Odgłosy uderzenia młotkiem jeszcze nigdy tak nie pobudziły twoich zmysłów. Od razu przywodzi na myśl mroczną atmosferę Lokatora Romana Polańskiego.
(Francis Barbier)

To przygoda o jakiej marzą miłośnicy błyskotliwego, zabawnego kina oraz mocnych wrażeń. Źródłem grozy staje się to, gdzie mieszkasz i fakt, że zostałeś wzięty za kogoś innego. Twórcy, korzystając z tych prostych zabiegów, w sposób godny mistrzów oddają nastrój osaczenia. Johnsen świetnie wciela się w rolę studenta, w którym narasta strach i panika, kiedy jego poukładane akademickie życie przeradza się w szaleńczą walkę o przetrwanie.
(Matthew Odam)

TYTUŁ ORYGINAŁU: Corridor
PREMIERA: 28 października 2011
REŻYSERIA: Johan Lundborg, Johan Storm
SCENARIUSZ: Johan Lundborg, Johan Storm
ZDJĘCIA: Johan Lundborg

OBSADA
MICKE Peter Stormare, ANN Margreth Weivers, FRANK Emil Johnsen, LENNY Örjan Landström, ANTON Bo Wettergren, LOTTE Ylva Gallon, OLOF Eric Stern

 

Kamila Kuchta

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę