Nasz profile

Muzyka w filmie

Aktualności

Muzyka w filmie

Muzyka w filmie

W ramach 7. edycji Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur wyświetlany będzie cykl Muzyka w filmie.

Od 26 do 30 września w Kinotece będzie można zobaczyć filmy dokumentalne i fabularne. Każdy z sześciu obrazów porwie widzów w podróż do innej kultury, innego państwa i zapozna z różnymi gatunkami muzycznymi.

Zaproponowane tytuły to nie tylko wyselekcjonowana dawka sztuki kinematograficznej, ale przede wszystkim okazja do bliższego poznania niektórych z artystów, których zobaczymy zarówno na kinowym ekranie, jak i na muzycznej scenie festiwalu.

Dopełnieniem koncertu inauguracyjnego Skrzyżowania Kultur z udziałem Femi’ego Kuti będzie projekcja dokumentu Fela Kuti. Muzyka jest bronią, poświęconego życiu i twórczości jego ojca, wybitnego artysty Feli Kuti. W filmie zobaczymy wywiady z Felą i jego żonami Queens, życie ulicy w Kalakuta Republic – państwie stworzonym przez Felę oraz fragmenty koncertów w klubie Shrine w Lagos.

Drugą projekcją będzie turecki film Życie jest muzyką, którego bohaterką jest Aynur – gwiazda koncertu Śródziemnomorskie klimaty. Obraz ten to wciągający portret współczesnego Stambułu – miasta tętniącego życiem i muzyką.

W dokumencie Luzofonia (R)ewolucja ukazującym muzyczną scenę Lizbony wystąpi gwiazda koncertu Pogranicza Europy – Sara Tavares, która wprowadzi nas w muzyczny klimat tego miasta.

Flameco, flamenco Carlosa Saury miał polską premierę 12 sierpnia b.r. Pisaliśmy o nim. Film jest muzyczną podróżą, do której zapraszamy wszystkich miłośników kultury flamenco. Reżyser przedstawia w nim różne etapy życia w aranżacjach tanecznych i muzycznych na tle hiszpańskiego malarstwa. Saura przypomina znanych i cenionych artystów starszego pokolenia i pokazuje przedstawicieli nowego nurtu andaluzyjskich dźwięków.

Cykl Muzyka w filmie rusza 26 września i potrwa pięć dni. Projekcje odbywają się w warszawskiej Kinotece, codziennie o godz. 17.00. Bilety w cenie 5 zł dostępne będą w kasach Kinoteki od 16 września.

Program projekcji:

• 26 września (poniedziałek) – Fela Kuti. Muzyka jest bronią (1982 r., Jean-Jacques Flori, Stéphane Tchalgadjieff) Wielka Brytania
• 27 września (wtorek) – Życie jest muzyką (2005, Fatih Akin) Turcja
• 28 września (środa) – Gucza- pojedynek na trąb (2006, Ducan Millc) Serbia
• 29 września (czwartek) – Flamenco, Flamenco (2010, Carlos Saura) Hiszpania
• 30 września (piątek) – Fado Vadio (2010 Johannes Slaattelid) Norwegia
• 30 września (piątek), godz. 17.35 – Luzofonia (R)ewolucja (2006, Red Bull Academy) Portugalia

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę