Nasz profile

MFNFF 2-6 listopada 2011

Aktualności

MFNFF 2-6 listopada 2011

MFNFF 2-6 listopada 2011

Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych to jeden z najważniejszych festiwali kina niezależnego w Polsce.

Co roku daje możliwość zaprezentowania kilkudziesięciu najlepszych filmów fabularnych (także animacji) jakie powstały w kraju i za granicą, a ich twórcy mają niepowtarzalną szansę do skonfrontowania swojej twórczości zarówno z fachowym jury, jak i innymi autorami oraz żywiołową publicznością.

Prezentacje

W konkursie prezentowane są zarówno etiudy studenckie, profesjonalne filmy pełnometrażowe, jak i produkcje całkowicie amatorskie. Tematyka i konwencja prezentowanych filmów jest dowolna. Jedyne ograniczenie to niekomercyjność filmu oraz zgodność z profilem imprezy (filmy fabularne).

Nie tylko konkurs filmowy

Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych to jednak nie tylko konkurs filmowy, ale także wydarzenie ukazujące wielowymiarowość zjawiska, które określa się mianem kina niezależnego i tego jak kształtuje się w poszczególnych częściach świata. Festiwalowi towarzyszą zazwyczaj warsztaty filmowe, retrospektywy festiwali partnerskich (m.in. z: Japonii, Francji i Czech), wydarzenia specjalne oraz konferencje.

Pokazy

Podczas festiwalu odbywają się także pokazy filmów nominowanych do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im.Jana Machulskiego – najważniejszego wyróżnienia przyznawanego polskim produkcjom niezależnym. Offowa Akademia Filmowa dokona podsumowania dorobku polskiego offu i podczas ceremonii wręczenia nagród (odbywającej się w trakcie festiwalu) wyłoni najzdolniejszych artystów i najlepsze filmy powstałe w ciągu ubiegłego roku.

Szeroka publiczność

Każdego roku najzdolniejsi twórcy kina niezależnego mają niepowtarzalną okazję nie tylko zaprezentować swoje filmy przed szeroką publicznością czy skonfrontować swoje dokonania z innymi twórcami, ale także poznać opinię fachowego jury na temat obejrzanych produkcji. Najciekawsze filmy walczyć będą zarówno o GRAND PRIX jak i nominacje do prestiżowej Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego. Jeżeli chcesz wziąć udział w jednym z najważniejszych festiwali kina niezależnego w Polsce, niezwłocznie zgłoś swój film do 10 października 2011 roku. Nieważne czy jesteś studentem, profesjonalnym twórcą, czy dopiero zaczynasz tworzyć filmy. Czas trwania i konwencja konkursowych obrazów jest dowolna. Jedyne ograniczenie to niekomercyjność filmu oraz zgodność z profilem imprezy (filmy fabularne, w tym także animacje).

WERDYKT
Jury w składzie: Janusz Zaorski – reżyser, scenarzysta (Przewodniczący Jury), Mateusz Damięcki – aktor, Krzysztof Spór – redaktor naczelny serwisu internetowego przyznało nagrodę Grand Prix 10 Międzynarodowego Forum Niezależnych Filmów Fabularnych Krzysztofowi Jankowskiemu za film OdwykNajważniejszą nagrodą przyznaną 5 listopada była jednak Nagroda Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego. OFFowa Akademia Filmowa przyznała nagrody w 9 kategoriach. Aż w trzech z nich nagrodę otrzymał Kuba Czekaj.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę