Nasz profile

Dzień z życia

Aktualności

Dzień z życia

Dzień z życia

Film dokumentalny stworzony przez zwykłych ludzi. Różni ich wiele: miejsce zamieszkania, kolor skóry, wykonywany zawód, orientacja, ale łączy jedno – wszyscy nagrali film, przedstawiający ich jeden dzień z życia i opublikowali go na portalu YouTube.

Projekt miał na celu przedstawienie jednego dnia z życia na ziemi. W ciągu 90 minut dokumentu ludzie przedstawiają swoją historię. Film został zmontowany z tysięcy małych filmów. Ukazuje cykl dnia od nocy poprzez poranek, południe, popołudnie i wieczór. Poruszone zostały w nim tematy dotyczące czynności podstawowych, takich jak poranne wstanie z łóżka, śniadanie, praca, rozrywki, a także tematy trudniejsze np. homoseksualizm, bieda, choroba.

Akcja filmu toczy się 24 lipca 2010r. Bohaterami nie są znani aktorzy, lecz zwykli ludzie z całego świata, co pozwala oglądającym utożsamić się z ich problemami. Film na Krakowskim Festiwalu Filmowym, który odbywał się w dniach 23-29 maja 2011 roku, otrzymał nagrodę publiczności. Znakomity pomysł i świetna realizacja. Dzień 24 lipca 2010r. to data, która przejdzie do historii.

TYTUŁ ORYGINALNY: Life in a Day
GATUNEK: Dokumentalny
PREMIERA: 27 stycznia 2011 (Świat)
REŻYSERIA: Kevin Macdonald
MUZYKA: Harry Gregson-Williams, Matthew Herbert

(Ewa Górecka)

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę