Nasz profile

Słodkości nigdy za wiele, czyli Przepis na miłość

Aktualności

Słodkości nigdy za wiele, czyli Przepis na miłość

Słodkości nigdy za wiele, czyli Przepis na miłość

Składniki:
1. Kilka listków zbiegu okoliczności.
2. Odrobina magii.
3. Szklanka zrozumienia.
4. Pudełko czekoladek.
5. Łyżeczka cierpliwości.
Wszystko razem wymieszać i ukryć głęboko w sercu, następnie poczekać, aż wyrośnie miłość.

Angélique Delange (Isabelle Carré) młoda kobieta, mistrzyni w tworzeniu wyśmienitych czekoladek ze względu na swoją nieśmiałość ukrywa talent. Pewnego dnia podejmuje pracę jako handlowiec w fabryce czekolady Jean-René Van Den Hugde (Benoît Poelvoorde). Początkowo pracodawca stwarza pozory pewnego siebie, surowego i władczego, jednakże jak się później okazało ma wiele wspólnego z Angélique. Czy dwoje nadwrażliwych ludzi może połączyć miłość? Czy Angélique ośmieli się wyjawić swój sekret? Jeżeli jesteście ciekawi odpowiedzi, a podobał się Wam bajkowy nastrój w Amelii, to ten film również Was nie zawiedzie.

Film jest przepełniony ciepłem i słodyczą. Zarówno wygląd, jak i zachowanie bohaterów rozśmiesza i rozczula. Urocze próby konwersacji i zbliżenia się do siebie dwoje ludzi nieraz wywołują uśmiech na twarzy. Również muzyka odgrywa w tym filmie istotną rolę. Kiedy Angélique zaczyna śpiewać, aby dodać sobie otuchy ukazuje swoją wrażliwą acz słodką naturę.

Film chodź przewidywalny to jednak nie pozwala oderwać się widzowi od ekranu. Stworzony dla miłośników komedii romantycznych, słodkości, ale i nie tylko. Polecam!

Ewa Górecka

TYTUŁ ORYGINALNY: Les émotifs anonymes
PREMIERA: 21 października 2011 (Polska) 9 listopada 2010 (Świat)
GATUNEK: komedia romantyczna
REŻYSERIA: Jean-Pierre Améris
SCENARIUSZ: Jean-Pierre Améris, Philippe Blasband
MUZYKA: Pierre Adenot
ZDJĘCIA: Gérard Simon
OBSADA: Benoît Poelvoorde , Isabelle Carré (była nominowana do Cezara w kategorii najlepsza aktorka), Lorella Cravotta , Lise Lamétrie , Swann Arlaud , Pierre Niney , Stéphan Wojtowicz i inni.

(Ewa Górecka)

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę