Nasz profile

Almanaya – milion pierwszy imigrant

Aktualności

Almanaya – milion pierwszy imigrant

Almanaya – milion pierwszy imigrant

Kiedy mieszka się od lat w jednym kraju, zasady społecznego współżycia są jasne i klarowne. Wiadomo jak świętuje się każde święto i w jaki sposób przystoi odzywać się do współobywateli.

Poza granicami nie jest już tak łatwo. Zaskakują nas nieznane wcześniej tradycje, dziwi religia i przyjęte normy. Myślimy stereotypowo. Włoch jest przystojny. Hiszpan się spóźni. Polak ugości. Niemiec wszystko dokładnie sprawdzi. A Turek…?

Milion pierwszy imigrant

Hüseyin był milion pierwszym imigrantem w Niemczech. Mieszka tu od ponad czterdziestu lat. Jego już trzypokoleniowy klan nie jest zgodny, co do swojej tożsamości. Niektórzy czują się Niemcami, niektórzy Turkami. Kiedy sześcioletni Cenk pyta Kim wreszcie jesteśmy?, jego kuzynka opowiada mu historię, która ma pomóc chłopcu w samodzielnym znalezieniu odpowiedzi. Sama skrywa jeszcze nikomu niewyjawiony sekret…

Almanya
to pełna ciepła i rodzinnej miłości opowieść o szukaniu swojego miejsca w świecie.  Zaskakuje formą i treścią. Jest kinowym debiutem Yasemin Şamdereli, która jako urodzona w Dortmundzie córka tureckich imigrantów doskonale wie, jak to jest czuć się obcym wśród swoich.

W kinach od 6 stycznia 2012
Reżyseria: Yasemin Şamdereli
Występują: Fahri Ögün Yardim, Demet Gül, Vedat Erincin

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę