Nasz profile

Wernisaż wystawy „Dziewczyny też rysują komiksy! 2”

Aktualności

Wernisaż wystawy „Dziewczyny też rysują komiksy! 2”

Wernisaż wystawy „Dziewczyny też rysują komiksy! 2”

Wystawa jest rezultatem projektu „Dziewczyny też rysują komiksy! 2”, w którym wzięło udział 17 dziewcząt. Główny nacisk położony był na zdobycie praktycznych umiejętności związanych ze sztuką komiksową, wskazanie możliwości publikacyjnych oraz na promocję komiksu kobiecego. Powstałe prace zamiast do szuflad trafiły na wystawę, wkrótce ukażą się w publikacji.

Warsztaty, podczas których uczestniczki doskonaliły swoje umiejętności komiksowe, odbywały się w październiku i w listopadzie w klubie Projektornia GAK. Jacek Frąś prowadził warsztaty komiksowe, Joanna Tomiak warsztaty z tworzenia zinów komiksowych. Na wystawie zostaną zaprezentowane 34 plansze komiksowe z 17 komiksami.

Wstęp wolny.
11 stycznia, środa, godz. 18.00
Projektornia GAK, ul. Dworska 29a, Gdańsk – Brzeźno
Wystawę będzie można oglądać do 17 lutego w godzinach otwarcia klubu (10:00-20:00)

Do 16 stycznia czekamy na zgłoszenia filmów do konkursu „Nakręć się!”. Udział mogą wziąć amatorzy i amatorki sztuki filmowej z Trójmiasta (bez limitu wieku). Filmy nakręcone „domowymi technikami” powinny dotyczyć pasji lub wydarzeń, które zainspirowały autorów
i autorki do działania. Laureatów/laureatki konkursu wyłoni trzyosobowe jury. Najciekawsze prace zostaną zaprezentowane i nagrodzone w klubie PROJEKTORNIA GAK w Gdańsku Brzeźnie 23 stycznia 2012 roku.  Główna nagroda to 500 zł. Po ogłoszeniu wyników konkursu zapraszamy na pokaz wyboru jednominutówek z kolekcji Nadbałtyckiego Centrum Kultury (http://www.jednominutowki.pl).

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie gak.gda.pl oraz http://www.facebook.com/projektorniagak

(Anna Miler)

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę