Nasz profile

Magdalena Parys w NCK

Aktualności

Magdalena Parys w NCK

Magdalena Parys w NCK

Serdecznie zapraszamy na wspólne odczytywanie historii, czyli wieczór z Magdaleną Parys, autorką książki TUNEL. Spotkanie prowadzi Małgorzata Żerwe. Fragmenty powieści czyta Andrzej Pieczyński. Książkę zgłoszono  do nagrody Paszportów Polityki.


Wspólne odczytywanie historii – wieczór z Magdaleną Parys, autorką książki „Tunel”
Ratusz Staromiejski, 20-01-2012
START: 18:00
Wstęp WOLNY

Kuratorka projektu
Magda Potorska / Berlin / Gdańsk

Organizatorzy
miejsce / der Ort / Berlin
Nadbałtyckie Centrum Kultury / Gdańsk

Patronat honorowy
Annette Klein / Konsul Generalny Niemiec w Gdańsku
Paweł Adamowicz / Prezydent Miasta Gdańska

Patronat medialny
Dialog / Berlin
Twoja Gazeta / Gdańsk

Magdalena Parys-Liskowski urodziła się w Gdańsku. Od 1983 roku mieszka w Berlinie. Ukończyła filologię polską i pedagogikę na Uniwersytecie Humboldtów, gdzie pracuje nad doktoratem z zakresu stosunków polsko-niemieckich i literatury. Dziennikarka, poetka, pisarka.
We wrześniu ukaże się „Tunel“, jej debiutancka powieść kupiona „na pniu“ przez wydawnictwo „Świat Książki“. Nielicznym szczęśliwcom, (do których należę) udało się już ją przeczytać – w jedną noc, jednym tchem!
Ta sensacyjno-obyczajowa, traktująca o poplątanych losach Polaków i Niemców wrzuconych w wirówkę nonsensu Wielkiej Historii saga rodzinna i thriller polityczny jednocześnie, dzieje się raz w Gdańsku raz w Berlinie-Wschodnim i Zachodnim.
Autorka z niezwykłą wrażliwością i uwagą pochyla się zarówno nad wielką miłością, heroicznym czynem, listkiem na wietrze, spełnionym czy splamionym życiem trzech pokoleń swoich bohaterów.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę