Nasz profile

Przewrotność losu

Aktualności

Przewrotność losu

Przewrotność losu

Kiedy noc szybko zapada, a na dworze hula zimny wiatr, film Odrobina nieba dodaje nieco energii. A przede wszystkim nadziei, że kiedyś będzie dobrze. Najnowsza produkcja z Kate Hudson i Gaelem Garcią Bernalem w rolach głównych z pozoru opowiada stosunkowo prostą historię.

Marley – szalona, piękna i niezależna trzydziestokilkuletnia singielka wiedzie dość beztroskie życie w niewielkim mieście. Pracuje w agencji reklamowej, na kilkoro przyjaciół i faceta, z którym łączy ją wyłącznie seks. Pewnego dnia, jak grom z jasnego nieba, spada na nią wiadomość o nowotworze, którą otrzymuje od młodego, przystojnego lekarza – Juliana. Na początku Marley odrzuca myśl o chorobie, leczeniu i wszelkich konsekwencjach zaniedbania kuracji. Żyje swoim tempem. Z czasem jednak szpital, chemioterapie i wielodniowe przesiadywanie w domu stają się nieuchronne.

O 180 stopni zmienia swoje życie – porządkuje relacje z rodzicami, uczy się doceniać drobnostki życia codziennego i prawdziwą miłość.
Przewrotny los w jednej chwili drastycznie ją doświadczył i obficie obdarował. W tym samym czasie Marley przeżywa ciężką chorobę i szaloną miłość. Czy jednak uczucie to okaże się silniejsze od życiowych przeszkód? Czy więź łącząca pacjentkę i lekarza rzeczywiście będzie szczera, namiętna i trwała?

Choć w filmie pobrzmiewa nutka nostalgii i romantycznej ckliwości, warto zobaczyć obraz, w którym nie wszystko jest tak piękne, łatwe i przyjemne. Bowiem Odrobina nieba to nie typowa komedia romantyczna, a raczej dramat z romansem w tle, który z jednej strony przestrzega przed niedocenianiem tego, co mamy, z drugiej zaś pokazuje, jak życie potrafi zaskoczyć nas w najmniej oczekiwanym momencie.

TYTUŁ ORYGINALNY: A Little Bit of Heaven
PREMIERA: 10 luty 2012
REŻYSERIA: Nicole Kassell
SCENARIUSZ: Gren Wells
PRODUKCJA: USA
OBSADA: Kate Hudson, Gael García Bernal, Rosemarie DeWitt, Lucy Punch

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę