Nasz profile

Trasa projektu Queen Symfonicznie (Aktualizacja)

Aktualności

Trasa projektu Queen Symfonicznie (Aktualizacja)

Trasa projektu Queen Symfonicznie (Aktualizacja)

Występem 25 marca w krakowskim teatrze ŁAŹNIA NOWA rozpocznie tegoroczne koncerty wyjątkowy projekt QUEEN SYMFONICZNIE.

Na chwilę obecną potwierdzono 5 koncertów – w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Gdańsku oraz Łodzi. Już są kolejne daty i kolejne miasta!


Projekt QUEEN SYMFONICZNIE to niezwykłe aranżacje utworów Queen na chór i orkiestrę w formie dwuczęściowego spektaklu – w wykonaniu filharmoników Alla Vienna, 19-osobowego chóru Vivid Singers oraz śpiewającego aktora wcielającego się w rolę Freddiego Mercury’ego. Po doskonałym przyjęciu ponad tysięcznej publiczności na premierze tego widowiska w łódzkim klubie Wytwórnia, który odbył się 30 listopada – muzycy postanowili kontynuować swoją przygodę i w 2012 roku przypomnieć geniusz Queen słuchaczom w innych częściach kraju.

Więcej informacji, zdjęcia oraz filmy na stronie – http://www.queen.allavienna.pl/

Muzyka zespołu QUEEN Symfonicznie

25.03.2012 KRAKÓW
Teatr Łaźnia Nowa, os.Szkolne 25 (start: 19:00)

30.04.2012 ( przeniesiony z 10.04.2012, bilety nadal zachowują ważność) WARSZAWA
Teatr Palladium, ul.Złota 9 (start: 20:00)

15.04.2012 POZNAŃ
Centrum Kongresowo-Dydaktyczne UMP, ul.Przybyszewskiego 37a (start: 20:00)

12.05.2012 GDAŃSK
Centrum Stocznia Gdańska, ul. Wałowa 27a (start: 20:00)

13.05.2012 WROCŁAW
Regionalne Centrum Turystyki Biznesowej Sala Audytoryjna, ul. Wystawowa 1 (start: 20:00)

24.05.2012 ŁÓDŹ
Klub Wytwórnia, ul. Łąkowa 29 (start: 20:00)

27.05.2012 TORUŃ
Aula UMK, ul. Gagarina 11 (start: 20:00)

20.07.2012 OPOLE
Amfiteatr NCPP, ul. Piastowska 14a (start: 20:00)

15.09.2012 ZABRZE
Dom Muzyki i Tańca, ul. De Gaulle’a 17 (start: 20:00)

30.09.2012 WARSZAWA
Teatr Palladium, ul.Złota 9 (start: 20:00)

Bilety dostępne w punktach sprzedaży sieci Ticketpro oraz sklepach muzycznych.

Żaden wokalista na świecie nie jest w stanie zastąpić Freddiego Mercury’ego, ale zespół filharmoników, 19 chórzystów i świetny aktor mogą już próbować…

„Queen symfonicznie” to wydarzenie z pogranicza gatunków, łączące symfoniczne pierwiastki muzyki zespołu Queen z rockowym potencjałem orkiestry salonowej i majestatycznego, 19-osobowego chóru. Koncert podzielony jest na dwie części. W pierwszej, „klasycznej”, zabrzmią utwory zróżnicowane stylistycznie, w wybiórczy sposób odzwierciedlające dyskografię zespołu – od pierwszych płyt z lat siedemdziesiątych aż po utwór „Let Me Live” z płyty „Made In Heaven” wydanej w 1995 roku.

To najbardziej znane utwory Queen, przygotowane specjalnie przez Jana Niedźwieckiego, lidera zespołu Alla Vienna, na co dzień kontrabasistę Filharmonii Łódzkiej.

Druga część koncertu to show w stylu zespołu Queen. Największe hity grupy zabrzmią w rockowych aranżacjach: gitara basowa zamiast kontrabasu, dynamiczne nagłośnienie, kolorowe światła… A na deser – po „Bohemian Rhapsody” (będzie to unikalne wykonanie – cała rapsodia na żywo. Nawet podczas koncertów Queen część operowa odtwarzana była z taśmy), na scenie pojawi się sam… Freddie Mercury (w tej roli śpiewający aktor) wykonując utwory „We Will Rock You” oraz „We Are The Champions”.
– Symfoniczne pierwiastki muzyki Queen intrygowały mnie już od wczesnej młodości – mówi Jan Niedźwiecki, lider kameralnej orkiestry Alla Vienna, kontrabasista Filharmonii Łódzkiej. – Możliwość wydobycia ich dla szerszej publiczności traktuję jako rodzaj artystycznego hołdu dla mojego nieklasycznego idola – podkreśla.

Kierownictwo artystyczne: Jan Niedźwiecki
Przygotowanie chóru: Dawid Ber

(Michał Kapuściarz)

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę