Nasz profile

Dendrologium – współczesna baśń, o której nikt nic nie wie…

Aktualności

Dendrologium – współczesna baśń, o której nikt nic nie wie…

Dendrologium – współczesna baśń, o której nikt nic nie wie…

Dnia 28 lutego w okolicach Jeleniej Góry rozpoczęły się zdjęcia najnowszej polsko-niemieckiej produkcji Dendrologium

Film jest współczesną baśnią zawierającą inteligentne dialogi oraz uniwersalny przekaz odziany w lekką szatę. To zagadkowy, ale i trzymający w napięciu spektakl filmowy dla widza w każdym wieku. Dendrologium rozgrywa się gdzieś na ziemi, w czasach sprzed rewolucji przemysłowej. Jej bohater, udaje się na wyprawę w poszukiwaniu mistycznych słodkich owoców. Alegoryczna podróż prowadzi go do mędrców tego świata, dzierżących władzę, posiadających bogactwo i słynących z otwartości umysłu.

Bohater stara się również zgłębić tajemnice królewskich ogrodów. Musi pokonać wiele niebezpieczeństw, gdyż tajemniczy mieszkańcy lasu dowiedzieli się już o jego wędrówce i cennym owocu, który niesie ze sobą… Jedni życzliwie próbują wskazać mu drogę, inni zaś, pod płaszczykiem grzecznych ukłonów i zewnętrznej ogłady, ukrywają chęć uzyskania korzyści wyłącznie dla siebie. Poszukujący jednak ufa przede wszystkim swojej intuicji, a ta go nie zawiedzie. Pytania o sens życia, pogoni za nieznanym, nabierają dla niego niezwykłej wartości. Wyprawa zaś doprowadza bohatera do zaskakującego poznania i wewnętrznej przemiany. Znajdując sie niemal u kresu podróży, zmuszony będzie bowiem porzucić dotychczasową wiedzę i zdobycze, by uratować własne życie. Spędziwszy siedem lat na poszukiwaniach, odkrywa niezwykłą prawdę. Po raz kolejny okaże się, że to czego szukał, było tuż obok, na wyciągnięcie ręki.

Dendrologium to koprodukcja polsko-niemiecka, która została już częściowo nakręcona w Niemczech (Berlinie i Poczdamie), niebawem zaś rozpoczną się zdjęcia w Polsce – w urokliwym regionie Karkonoszy. W filmie zagrają m.in.: członkowie kabaretu Paka, aktorka Małgorzata Osiej-Gadzina oraz aktor Tadeusz Rybicki.

Reżyseria: Amin Azam, Rafał Stemplewski
Zdjęcia: Sergej Jurisdizki
Obsada: Leonard Benhaus, Vlasto Peyitch
Muzyka: Guillaume Baron
Montaż: Wojciech Gumula

Do dzisiaj nie doczekaliśmy się polskiej premiery…

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę