Nasz profile

Happy, Happy – na pozór udane małżeństwo

Aktualności

Happy, Happy – na pozór udane małżeństwo

Happy, Happy – na pozór udane małżeństwo

Kaja i Eirik to na pozór udane małżeństwo. Kaja nosi serce na dłoni i duszę na ramieniu. Eirik odkrywa siebie tylko na tyle, na ile musi, żeby mieć święty spokój.

Zdaje się, że kiedyś się kochali. Teraz łączy ich tylko syn i codzienność pełna pozorów. Całe ich życie wywraca się do góry nogami, kiedy do domu naprzeciwko wprowadzają się Sigve i Elisabeth. Nowi mieszkańcy są idealni. Piękni, wysocy i na dodatek dobrzy. Adoptowali sierotę z Etopii. Wiedzą o sobie wszystko. I wydają się obłędnie szczęśliwi. Perfekcyjny związek musi mieć swoją tajemnicę.

Zmiana

Wraz z pojawieniem się nowych sąsiadów, rozpoczyna się walka o utrzymanie emocji na wodzy. Budzą oni bowiem nie tylko w Kai dawno zapomniane uczucia. Zanim tajemnice perfekcyjnego związku wyjdą na jaw, dwie pary będą musiały wyjść ze swoich zbudowanych na wygodnych kłamstwach światów i stanąć oko w oko z prawdą. Prawda ich zbawi. Prawda ich wyzwoli. W końcu zbliża się Boże Narodzenie… Niespodziewanie niby płonna i skrywana nadzieja Kai na zmianę zostaje obudzona. Do domu naprzeciwko wprowadzają się Sigve i Elisabeth, para idealna. I do tego są dobrymi ludźmi – adoptowali etiopskie dziecko! Ich szczęście wydaje się aż nieprzyzwoite. Ale i oni mają swoje tajemnice…

Ciepła historia

Happy, happy to pełna ciepła historia o życiu marzeniami i pragnieniu dogonienia osiągalnego przecież szczęścia. Postacie wzajemnie się uzupełniają i wypełniają ekran pełną gamą emocji do ostatniego milimetra. To film, w którym można się bezgranicznie zakochać.

Film zdobył nagrodę główną na Festiwalu w Sundance (2011), był również norweskim kandydatem do Oscara.

Tytuł oryginalny: Sykt lykkelig
Reżyseria: Anne Sewitsky
Scenariusz: Ragnhild Tronvoll
Zdjęcia: Anna Myking
Muzyka: Stein Berge Svendsen

OBSADA
Kaja: Agnes Kittelsen
Eirik: Joachim Rafaelsen
Elisabeth: Maibritt Saerens
Sigve: Henrik Rafaelsen

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę