Nasz profile

Aktualności

Prometeusz

Prometeusz

Nadchodząca produkcja Ridleya Scotta stanowi powrót do uniwersum Obcego, które słynny reżyser zapoczątkował w 1979 r. filmem Obcy – 8 pasażer Nostromo. Drapieżna, humanoidalna istota o podłużnej głowie i charakterystycznej, podwójnej szczęce stała się od tamtej pory jednym z najbardziej znanych symboli kina science-fiction.

W dalekiej przyszłości ekspedycja naukowa wyrusza na pokładzie statku kosmicznego Prometeusz w poszukiwaniu obcej cywilizacji, która odpowiada za stworzenie gatunku ludzkiego. To, co znajduje, może się jednak przyczynić do całkowitej zagłady ludzkości.

Fabuła jeszcze przed nakręceniem filmu wzbudzała wiele domysłów i spekulacji. Fani oryginalnych produkcji o obcych zastanawiali, czy mordercza rasa pojawi się w Prometeuszu. Przypuszczano, że w najnowszym filmie zostanie przedstawiona historia pochodzenia tych stworzeń. Reżyser, Ridley Scott, jednak temu zaprzeczył. Prometeusz ma ukazać oddzielną historię, która co prawda poprzedza wydarzenia z oryginalnej serii, ale nie ma być z nią bezpośrednio powiązana. Będzie zawierać, jak stwierdził reżyser, jedynie DNA Obcego i przedstawi własne koncepty.

Większość być może pamięta również szczątki martwej istoty, które znajduje załoga Nostromo w rozbitym statku na początku pierwszego filmu. Ridley Scott przyznał, że to właśnie obca cywilizacja, do której należała owa tajemnicza istota, będzie ważnym elementem fabuły nowej produkcji.

Jak Prometeusz wpłynie na znaną serię i czy pozostawi po sobie pozytywne wrażenie, okaże się to w polskich kinach 20 lipca.

Reżyseria: Ridley Scott
Scenariusz: Jon Spaihts, Damon Lindelof
Zdjęcia: Dariusz Wolski
Montaż: Pietro Scalia
Muzyka: Marc Streitenfeld
Obsada: Noomi Rapace, Michael Fassbender, Guy Pearce, Idris Elba, Logan Marshall-Green, Charlize Theron

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę