Nasz profile

Heniek – czy warto poświęcać przyjaźń, lojalność dla pieniędzy?

Aktualności

Heniek – czy warto poświęcać przyjaźń, lojalność dla pieniędzy?

Heniek – czy warto poświęcać przyjaźń, lojalność dla pieniędzy?

Opowieść o tym, czy warto poświęcać przyjaźń, lojalność i uczciwość dla pieniędzy oraz o tym, czy zemsta jest naprawdę słodka.

Bohaterowie filmu, czwórka sprzedawców z salonu samochodowego, codziennie zmagają się z trudem swojej pracy. Ich życie zdeterminowane jest przez zawód, w który wpisana jest wieczna pogoń za pieniądzem. Gdy pewnego dnia okazuje się, że jednego z nich, tytułowego Heńka, aresztowano za udział w gangu złodziei, pozostała trójka zostaje wystawiona na próbę uczciwości i moralności.

Maciek, Beata, Jacek i Heniek pracują jako dealerzy w salonie samochodowym. Od wielu lat tworzą zgrany zespół, odnieśli razem niejeden sukces. Pewnego dnia niespodziewanie w miejscu ich pracy zjawia się policjant. Prowadzi on śledztwo w sprawie gangu samochodowego działającego od wielu lat w Krakowie. Policji udało się dotrzeć do bandytów, a jeden z nich – Heniek – okazuje się pracownikiem salonu, który wziął właśnie kilka dni wolnego. Początkowo nasi bohaterowie nie wierzą w policjantowi, który podczas nieformalnego przesłuchania twierdzi, że Heniek prowadzi podwójne życie. Według niego dealer samochodowy to w rzeczywistości członek złodziejskiej szajki, która podczas włamania do prywatnego mieszkania ukradła dzieło sztuki warte miliony.

Heniek został ogłoszony najlepszym filmem pełnometrażowym na 30. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film w Koszalinie w 2011 roku, otrzymał Nagrodę Publiczności na Off Plus Camera, Festiwalu Kina Niezależnego w Krakowie. Dawno nie było w naszym kinie tak inteligentnej komedii – Rafał Świątek, Rzeczpospolita

REŻYSERIA: Eliza Kowalewska, Grzegorz Madej
SCENARIUSZ: Eliza Kowalewska, Grzegorz Madej
ZDJĘCIA: Bartosz Mikołajczyk
MONTAŻ: Marcin Litewka
MUZYKA: Bartosz Tomaszek , Adam Niedzielin
OBSADA: Maciej Słota – Maciek, Beata Schimscheiner – Beata, Jacek Milczanowski – Jacek, Tadeusz Hankiewicz – Heniek

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę