Nasz profile

Polscy programiści zdominowali Code of Duty

Aktualności

Polscy programiści zdominowali Code of Duty

Polscy programiści zdominowali Code of Duty

Paryż/Warszawa, 19 lipca 2012 r. – Dobiegła końca druga edycja konkursu programistycznego „Code of Duty”. Pierwsza dziesiątka otrzymała nagrody pieniężne o łącznej wartości 20 000 euro.

• Polscy programiści zajęli trzy pierwsze miejsca
• Sześciu Polaków w pierwszej dziesiątce
• Konkurs zorganizowany przez francuską firmę Criteo w Paryżu

W eliminacjach do konkursu wzięło udział 2100 osób z ponad 17 krajów, w tym 850 inżynierów. Najliczniej reprezentowani byli Francuzi (282 osób) i Polacy (44 osoby), ale udział wzięli również programiści z Irlandii i Łotwy. W finale zorganizowanym w Paryżu 30 czerwca br. zmierzyło się 30 najlepszych uczestników z sześciu krajów. Wśród nich znalazło się aż 12 Polaków.

Jednym z celów konkursu „Code of Duty” jest przyciągnięcie do firmy nowych talentów. W tym roku firma poszukuje 100 inżynierów, którzy wzmocnią zespół powstałego niedawno w Paryżu ośrodka badań i rozwoju CriteoLabs.

W Criteo pracuje już trójka finalistów pierwszej edycji konkursu, w tym Pascal – ubiegłoroczny zwycięzca, który w tym roku aktywnie uczestniczył w przygotowaniu konkursu.

Dla Przemysława „Psyho”, studenta informatyki na Uniwersytecie Warszawskim, który zwyciężył tegoroczną edycję, poziom konkursu odpowiadał jego oczekiwaniom. „Biorąc pod uwagę limit czasu, w którym należało rozwiązać złożony problem algorytmiczny, uważam, że konkurs był na naprawdę wysokim poziomie. Dodatkowym utrudnieniem były dostarczone „test case’y, gdyż każda ilustracja wymagała zastosowania nieco innych algorytmów”.

Dla czwartego finalisty, Veselina „Anrieffa” z Bułgarii, doświadczenie było więcej, niż pozytywne: „Konkurs był naprawdę fantastyczny! Brałem już udział w wielu konkursach, ale ten był zdecydowanie najlepiej zorganizowany i najprzyjemniejszy. Postawione zadanie, system scoringowy, otoczenie, nastrój, wycieczka do biura firmy i wielki gong na początek i koniec konkursu – wszystko było naprawdę świetnie przygotowane”.

Finał tegorocznego konkursu odbył się pod dyktando Polaków. W gronie trzydziestu finalistów znalazło się aż dwunastu polskich programistów. Pierwsze trzy miejsca zajęli Przemysław „Psyho”, Eryk „Eryx” (obaj z Uniwersytetu Warszawskiego) i Przemysław „izulin” z Uniwersytetu Wrocławskiego, a w pierwszej dziesiątce uplasował znalazła się jeszcze kolejna trójka Polaków.

Więcej informacji na temat konkursu, zdjęcia z finału, zadania, test czasowy i zwycięskie rozwiązania można znaleźć na stronie http://labs.criteo.com/code-of-duty-2.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę