Nasz profile

Chińczyk na wynos

Aktualności

Chińczyk na wynos

Chińczyk na wynos

W romantycznej scenerii, w ślicznie udekorowanej łodzi, nad pięknym jeziorem przystojny młody człowiek chce się oświadczyć ukochanej. Nagle dzieje się coś dziwnego – z nieba spada… krowa, wprost na zakochaną parę.

Mrukliwy Roberto prowadzi w Buenos Aires sklep żelazny. Z pogardą patrzy na klientów i wykłóca się z producentami gwoździ o swoje zamówienia. Jego życie jest spokojne i uporządkowane. Tylko pozornie. Roberto pasjami przeczesuje prasę codzienną w poszukiwaniu pikantnych, pełnych absurdu, ociekających krwią wiadomości o wydarzeniach, które przytrafiły się ludziom na całym świecie. Najciekawsze wkleja do albumów z wycinkami, które zapełniają jego mieszkanie.
Z kolei Chińczyk Jun przyjechał do Buenos Aires, aby odszukać stryja. Nie zna słowa po hiszpańsku, nikt nie jest w stanie go zrozumieć, jedyne, co ma, to adres wytatuowany na przedramieniu.
W jaki sposób los połączy obu mężczyzn i co wspólnego z nimi ma krowa można się przekonać, oglądając tę ciepłą, zabawną, a przede wszystkim pełną smaku komedię, która podbiła serca publiczności i krytyków.

Reżyser Sebastián Borensztein o filmie:
O czym opowiada ten film? W jednym zdaniu można go streścić jako: opowieść o Argentyńczyku i Chińczyku, których połączyła krowa spadająca z nieba. Możemy go również czytać jako komiczną kronikę spotkania dwóch mężczyzn, których tragedie krzyżują się w Buenos Aires. To przecięcie jest kluczem, które rozwiązuje ich życiowe problemy i pomaga im spojrzeć na życie inaczej. „Chińczyk na wynos” to uniwersalna i zrozumiała dla wszystkich historia, ponieważ opowiada o rzeczach takich, jak samotność, strach i ból duszy. To są tematy, które dotyczą każdego i w każdym czasie. Ale jest to także historia bardzo argentyńska, ponieważ w jej tle pojawia się wojna o Falklandy.
Roberto Roberto tkwi w przeszłości i ma obsesję zbierania dziwacznych informacji z gazet, takich jak niezwykła historia o krowie, która spadła z samolotu na człowieka wyznającego miłość swojej dziewczynie. Rola Roberta była pisana z myślą o Ricardo Darinie. Oczywiście to, że Ricardo zgodził się ją zagrać, pomogło filmowi.
Wszystko, co umieściłem w filmie, to prawda. Wszystkie informacje można sprawdzić w Google’u: spadającą z nieba krowę, wojnę o Falklandy oraz jej konsekwencje dla tych, którzy w niej walczyli.

Reżyseria: Sebastián Borensztein
Scenariusz: Sebastián Borensztein
Zdjęcia: Rodrigo Pulpeiro
Montaż: Fernando Pardo
Muzyka: Lucio Godoy
Scenografia: Laura Musso, Valeria Ambrossio
Dźwięk: Eduardo Esquide
Występują: Ricardo Darín Roberto, Huang Sheng Huang Jun Quian, Muriel Santa Ana Mari, Enric Rodriguez młody Roberto, Ivan Romanelli Leonel.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę