Nasz profile

Oczyma Graffiti – podsumowanie konkursu

Aktualności

Oczyma Graffiti – podsumowanie konkursu

Oczyma Graffiti – podsumowanie konkursu

Zwycięzcą I ogólnopolskiego konkursu Oczyma Graffiti został Pan Marcin Malicki, który wykonał portret Juliana Tuwima. Fundacja Rozwój zapraszamy na kolejną edycję i na stronę konkursową  www.oczymagraffiti.pl oraz do śledzenia innych inicjatyw na stronie Fundacji Rozwój www.fundacjarozwoj.org
Konkurs ma charakter ciągły, a organizatorzy chcą ozdobić miasta w całej Polsce!

Jest kilka powodów które przyczyniły się do realizacji projektu Oczyma Graffiti. Pierwszym na pewno są zaniedba­ne miejsca w naszej miejskiej przestrzeni. Pomyśleliśmy że najtaniej i najłatwiej jest skorzystać z graffiti, zresztą podobne inicjatywy już się odbywały na świecie. Kolejnym powodem była chęć wprowadzenia projektu skierowanego do młodych ludzi, a który niósłby za sobą przesłanie, że w naszym społeczeństwie żyją bądź żyli ludzie, którzy byli dla wielu Polaków autorytetami i tak najprościej mówiąc powstał konkurs Oczyma Graffiti.

I etap konkursu polegał na zaprojektowaniu portretu jednej z osób powszechnie uznawanych za autorytety w swojej dziedzinie m.in. Wisława Szymborska, Jan Paweł II, Julian Tuwim, Stanisław Lem, Lech Wałęsa etc.

Osoby zakwalifikowane do II etapu konkursu Oczyma Graffiti miały swoje projekty przenieść na mury. Półfinalistami byli Piotr Gruszczyński, Filip Niziołek, Marcin Czołowski, Marcin Malicki.

1 września I Liceum Ogólnokształcące w Brzegu otrzymało nowy image. Na murach jednego z budynków należących do szkoły artyści przedstawiali swoje projekty i walczyli o nagrodę w wysokości 1000zł.

Następnie prace zostały ocenione przez Jury chyba wszystkim znanym w świece graffi­ti Grzegorza „Forina” Piwnickiego, Doroty „Graviki” Hauswirt, Łukasza „LukeSkyDrawer” Cyndzer, Sławo­mira „Zbioka” Czajkowskiego, swoje głosy mieli również 77 district oraz Fundacja Rozwój – organizatorzy konkursu.

 

Zwycięska praca autorstwa Marcina Malickiego

(Aleksandra Chmiel)

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę