Nasz profile

Zorganizuj z Academio.pl swoją pracę na studiach!

Aktualności

Zorganizuj z Academio.pl swoją pracę na studiach!

Zorganizuj z Academio.pl swoją pracę na studiach!

Academio.pl, to pierwszy ogólnopolski portal studencki, który został stworzony bardziej lub mniej formalnej pracy w grupie.

Zintegrowano szereg najpotrzebniejszych narzędzi (m.in. wspólny mail, forum, magazyn plików, galeria, kalendarz, własne wiki), które mają służyć sprawnej organizacji pracy i swobodnej komunikacji.

Użytkownikami Academio.pl mogą być nie tylko studenci, ale również nauczyciele akademiccy. Stanowi to doskonałą okazję do skoordynowanego monitoringu aktywności grupy/koła i twórczego ingerowania w jej działalność. Tworzenie prywatnych plików i galerii sprzyja archiwizacji wspólnego dorobku w jednym miejscu. Natomiast forum, wiki i listy mailowe służą wymianie informacji w bezpiecznej przestrzeni internetowej .

Academio.pl, to również doskonałe rozwiązanie dla kół naukowych, które mogą w łatwy sposób organizować swoją pracę na łamach naszego portalu.

Pozostali użytkownicy mają możliwość na bieżąco podążać za najnowszymi wiadomościami z działalności kół o wybranej tematyce.

Portal stwarza również możliwość wykorzystania go jako zaawansowanej wyszukiwarki: uczelni, wydziałów, kierunków, kół oraz materiałów tworzonych przez koła lub np. doktorantów. To jedyna w sieci wyszukiwarka kierunków na podstawie zdawanych przedmiotów maturalnych – stąd duże zainteresowanie nią wśród maturzystów.

Grupy studenckie otrzymują:
1. Bezpłatne konto, pozwalające na korzystanie ze zintegrowanych narzędzi do zarządzania grupą: forum, magazyn plików, galeria, kalendarz, własne wiki, mail grupowy oraz – dostępna dla kół naukowych – strona domowa w domenie Academio.pl
2. Możliwość skutecznego i szybkiego powiadamiania członków grupy o spotkaniach i wydarzeniach m.in. za pomocą listy mailingowej, komunikatora czy RSS.
3. Swobodną i bezpieczną przestrzeń do archiwizowania dorobku grupy o powierzchni 150MB.

Kołom naukowym ponad te podstawowe możliwości udostępniamy przestrzeń o powierzchni 7 GB a także:
1. Prostą w budowie (intuicyjną) stronę domową w domenie Academio.pl.
2. Możliwość zamieszczania publicznych galerii, plików i wydarzeń widocznych dla wszystkich zalogowanych i niezalogowanych użytkowników.
3. Umożliwiamy promowanie działań swojego koła ogólnopolskie- mu środowisku akademickiemu.

Academio.pl nie jest kolejnym portalem społecznościowym, co oznacza, że nie “kolekcjonujemy znajomych”, a jedynie sprawia, że praca grupowa staje się czystą przyjemnością. Ponadto rzeczywistymi użytkownikami Academio.pl są grupy studenckie oraz koła naukowe i to właśnie ich aktywność można zaobserwować.

Pomysł na Academio zrodził się z inicjatywy Adama Przymusiały absolwenta Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ, który od 2002 r. zajmuje się programowaniem, a na swoim koncie ma pomyślnie funkcjonujące w sieci projekty. W 2010 r. postanowił powołać do życia portal Academio, do tworzenia którego zaprosił swoich przyjaciół.

Zapraszam także Was do współpracy!

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Redaktor naczelna Magazynu "płyń Pod Prąd", reporter, dziennikarz, podcasterka na StacjaZmiana.pl, ogarnia @3miastotweetup i @TweetupAcademy. Przewodniczka po muralach na Zaspie #kochamurale. Od wielu lat szkoli młodych dziennikarzy. Prowadzi warsztaty związane z rozwojem inteligencji emocjonalnej. Inicjatorka i dyrektor programowy konferencji Medionalia. Twitter: KaMichalowska Snap: podprad Insta: Kmichalowska mail: naczelna(at)podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę