Nasz profile

Ranking lumpeksów w Trójmieście

Aktualności

Ranking lumpeksów w Trójmieście

Ranking lumpeksów w Trójmieście

Jak wiadomo student nie śpi na pieniądzach a chce dobrze wyglądać, więc ubrań szuka tam gdzie najtaniej. W galeriach handlowych coś taniego łatwo upolować tylko podczas wyprzedaży. Nie ma co czekać kilka miesięcy na obniżki ponieważ sklepy z tanią odzieżą czekają. Tam towar tanieje z każdym dniem.

Gdynia

Gdynia, chyba najbardziej lubujące się w ciuchlandach miasto w trójmieście. W centrum chyba jest tyle samo lumpeksów co kebabów a najwięcej w centrum, wystarczy odejść trochę metrów od świętojańskiej, by natknąć się na jakiś lumpeks. Najwięcej względem długości ulicy jest zlokalizowane na ulicy Starowiejskiej (ulica prostopadła do świętojańskiej, boczna od placu kaszubskiego), ale doganiają ją inne boczne i Władysława IV. Przeważają lumpeksy z podziałem: część rzeczy jest wyceniona, a część na wagę . Ceny rozsądne, za bluzkę na wycenie zapłacimy ok. 15 zł w normalny dzień (pn-pt) a 7,5 zł w soboty (system 50% taniej w sobotę) za to w części na wagę, właściciele pozbywają się towaru sprzedając go za 1,2 lub 3 zł. Jeśli chodzi o ceny wagowe w tygodniu różnią się zależnie od sieci do jakiej należy lumpeks ale przeważnie od 10 do 50 zł. Towar nowy jest w poniedziałki. Niestety jest jeden lumpeks, w połowie starowiejskiej, który stanowczo muszę odradzić, nieprzyjemna obsługa, śmierdzi a ceny za kilogram są od 90 do 60 zł czyli w najtańszy dzień za spraną sukienkę zapłacę ponad 30 zł, a to oznacza, że lepiej już iść do jakieś sieciówki, by kupić sobie nową. Prócz tego drogiego wyjątku wszystkie są takie same i można śmiało szperać po wieszakach lub w koszach, w których znajdziemy nie tylko odzież, ale też książki, płyty, sprzęty elektroniczne i pluszaki (oferuje np. lumpeks w połowie Władysława IV czyli największy ciucholand w Gdyni centrum – 2 piętrowy).

Sopot

Po przejściu wzdłuż i wszerz prawie całego dolnego Sopotu (część Sopotu poniżej Niepodległości, w tej części znajduję się Monciak) znalazłam 5, z czego 3 należą do jednej sieci czyli wycena od 10 do 40 zł i 50% taniej w sobotę (na ulicach: Niepodległości, Podjazd i Haffnera). Pozostałe 2 są droższe i ceny zaczynają się od 20 zł, a sięgają nawet 80 zł – Modni zachodni ciuszek na 3 Maja. Ale drugi, pomimo wyższych niż klasycznie cen, ma jedną niepowtarzalną zaletę. Wśród pięknych, zapomnianych kamieniczek dolnego Sopotu (ulicy Książąt Pomorskich), jest sklep z używaną odzieżą, którą przerabiają właścicielki i to jest wyjątkowe, bo pomimo, że coś jest używane, można zrobić z tego coś ciekawego. Przykładem była sukienka na wystawie zrobiona z zabarwionej bluzki i spódnicy z dodatkami lekkiego materiału w grochy.

Gdańsk obszerniej

Lumpeksy tu są i mają się dobrze. Tu znalazłam sklepik „U Hani”, ale niestety drogi, bo za zwykłe bolerko zapłacimy 35 zł czyli tyle co ja dałam w Orsayu. Natomiast w lumpeksie na Katelniczej (boczna od Długiej), zakupiłam świetną bluzkę za 6 zł, co prawda trochę rozciągniętą, ale mnie urzekła i ta cena… czyli odzież na wagę od 41 zł w poniedziałek, do 2-3 zł za sztukę w sobotę (ja byłam w czwartek). Po rzeczach widać, że noszone, ale nie ma dużego ruchu, więc można znaleźć jakąś perełkę. Drugi i ostatni jaki odwiedziłam był na ulicy św. Ducha. Ceny ma wyższe niż w poprzednim o ok. 7-10 zł na kilogramie, a w sobotę za 3 zł, ale te rzeczy były mniej używane, niektóre wyglądały na nowe, ale chyba trudniej do niego trafić, bo chowa się na tej ulicy Świętego Ducha w kierunku Motławy za fontanną z lewkami, ale nadrabia urokiem czyli pozbawiony zapachu i z jasnym światłem. To był ostatni lumpeks jaki odwiedziłam podczas tej wędrówki, sama chętnie będę je odwiedzać, ale raczej w soboty, bo jestem bardzo oszczędna.

Second Hand u Hani
ulica Szeroka 126

Dwa piętra ładnych i niezniszczonych ubrań oraz akcesoriów, które są w stałych cenach często dosyć wygórowanych. Minusem jest ścisk na wieszakach utrudniający przeglądanie.

Świat używanej odzieży
ulica Świętojańska 66

Duży sklep ale i wielu klientów. Towar na wagę, średniej jakości, z przewagą spodni.

Odzież używana
ulica Grobla III 9/11

Towar średniej jakości, z przewagą butów i spodni. Odzież zarówno na wagę jak i w wycenie. Miła obsługa.

Stylownia,
ulica Świętojańska 67

Wygląda jak mały, ekskluzywny butik. Towar bardzo ładny. Dominuje odzieży damska. W soboty wybrany asortyment o 50% taniej.

Tania odzież

ulica Świętego Ducha 79/81

Miła obsługa. Mało towaru ale można wypatrzeć perełki, zwłaszcza w soboty kiedy jest wyprzedaż.

Zuza – odzież z importu
ulica Stągiewna

Sklep zadbany, z ładnym towarem, przecenianym w soboty o 50%. Dużo akcesoriów.

Ciucholand „Centrum Taniej Odzieży”
ulica Stągiewna 1

Duży wybór ładnych ubrań, nawet w większych rozmiarach, także sukienek oraz odzieży męskiej. W zakupach przeszkadza panująca w sklepie duchota.

„Ciuch” Odzież Używana
ulica Gałczyńskiego 4

Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Towar w przystępnych ale stałych cenach, niestety rzadko dokładany.

Euro – Ciuszek
ulica Gałczyńskiego 4

Ładny i niezniszczony towar, w stałych cenach, który jest przeceniany na koniec sezonu. Można znaleźć firmowe rzeczy za grosze. Pomocna obsługa.

Fuks
Brzeźno/Wrzeszcz/Morena

Sklep zachęca ładnym towarem, dokładanym co poniedziałek. W wyznaczonej części sklepu znajduje się wycena. Ciekawym elementem jest biżuteria, gry planszowe a nawet akcesoria kuchenne.

(Hanna Elwart)

(Dawid Linowski)

 

Absolwent Politechniki Gdańskiej, ścisłowiec, zapalony elektronik. Wielki fan misji na Marsa, gdyby mógł, poleciałby tam sam. Zaangażowany w projekty naukowe związane z precyzyjną elektroniką. Uwielbia książki i w głębi duszy, po wielogodzinnym kopaniu, znajdzie w sobie cząstkę humanisty. Redaktor działu aktualności.

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę