Nasz profile

Ciąża po amerykańsku

Aktualności

Ciąża po amerykańsku

Ciąża po amerykańsku

Ten film ma wiele wad. Nie można w jego wypadku mówić o kunszcie, sztuce, ani o artyzmie. To produkcja dla tej części społeczeństwa, która lubi oglądać filmy, zajadając popcorn, rozsypując dookoła jego ziarna i popijając go colą lub piwem – w zależności od wieku. Ale nie oszukujmy się, każdy z nas czasem jest po tej stronie.

Jak urodzić i nie zwariować to opowieść o pięciu parach, które spodziewają się dziecka. Jest więc ciąża długo oczekiwana, ciąża tzw. wpadka, dziecko bez ciąży – czyli próba adopcji, ciąża żony milionera oraz ciąża gwiazdy fitness. Każda para inaczej przeżywa ten okres. Autorkę licznych poradników o wspaniałym macierzyństwie, która, tak się zdaje, jest najlepiej przygotowana na ciążę, los doświadczył najbardziej. Ciąża z przypadku rozpoczyna nowy związek, a bogini fitnessu pokazuje krągły brzuszek i wygina ciało dalej. Jedyne, co jej zaprząta głowę, to kwestia obrzezania dziecka, jak chce ojciec, czy też nie obrzezania – co woli matka. Różne perypetie zbliżają do siebie przyszłych rodziców. Przedstawione historie są tak odmienne, jak tylko dało się wymyślić, ale wszystkie kończą się tak samo. Typowy wątek syna sławnego ojca, który postanowił żyć inaczej niż jego rodzic, jakoś nie zachwyca. Oczywiście ich żony zachodzą w ciążę w tym samym momencie, co ostatecznie godzi ojca z synem. Fabuła nie powala na kolana, ale czegóż się spodziewać po tego typu produkcji? Klisza o cudzie narodzin rozczarowała – dlaczego każda amerykańska komedia nowych czasów musi zawierać jakiś truizm? Ale nie skupiajmy się na sensie…

Masz chęć na komedię z gwiazdami?

Gwiazdorska obsada nadała klasę temu filmowi. Cameron Diaz i Jenifer Lopez miały zanęcić malkontentów. Aktorki wypadły tak, jak zawsze – Diaz grała gwiazdę – nietrudna rola, a Jen Lo znów odnalazła się w roli melancholijnej, ale twardej kobiety. Jedynie rola poboczna Joe Manganiello nie jest trafiona – zagrał macho skupionego wyłącznie na uprawianiu sportu. Naprawdę wolę go jako groźnego wilkołaka w serialu Czysta krew.

Dużo o filmie nie da się mówić – jeśli masz chęć na komedię z gwiazdami, która nie skupia się tylko na głupawych żartach i nie jest o licealistach zainteresowanych wyłącznie seksem, a jednak rozśmiesza – obejrzyj. Jeśli nie lubisz typowych amerykańskich komedii, nawet nie szukaj tej pozycji na półkach. Jeśli się zdecydujesz, czeka na Ciebie spora dawka śmiechu, ta komedia jest idealna na poprawę humoru. A! I jeszcze jedno – kobieto! Jeśli jesteś w ciąży, to nie myśl, że to idealny film dla Ciebie – niczego nowego się nie dowiesz, a już na pewno nie dowiesz się, jak urodzić i nie zwariować. Komedie nie uczą.

TYTUŁ ORYGINAŁU: What to Expect When You’re Expecting
PREMIERA: 22 czerwiec 2012
REŻYSERIA: Kirk Jones
SCENARIUSZ: Shauna Cross, Heather Hach
MUZYKA: Mark Mothersbaugh
ZDJĘCIA: Xavier Pérez Grobet
OBSADA: Cameron Diaz – Jules, Jennifer Lopez – Holly, Elizabeth Banks – Wendy, Chace Crawford – Marco, Anna Kendrick – Rosie i in.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę