Nasz profile

Wampiry atakują po raz ostatni

Aktualności

Wampiry atakują po raz ostatni

Wampiry atakują po raz ostatni

Połowa listopada była czasem szczególnym, bo do kin weszła ekranizacja ostatniej części wampirzej sagi. A dokładnie druga część finalnej księgi (trzeba przecież sprytnie wygenerować jak największe zyski). Najbardziej zagorzałe fanki Zmierzchu rezerwowały bilety na nocne seanse z czwartku na piątek, by jako pierwsze zobaczyć, jak w filmie zakończą się losy Edwarda i Belli.

Nigdy nie fascynowała mnie ta opowieść. Szalona miłość wampira i nastolatki. Totalna bzdura! Aż dziw, że w kinach można było spotkać nie tylko tabuny gimnazjalistek czy licealistek, ale i panie w, wydawałoby się, rozsądnym wieku.

Zmierzch. Przed świtem, część 2 opowiada dalsze losy Edwarda (Robert Pattison) i Belli (Kristen Stewart). Po urodzeniu córki Renesmee, Bella cieszy się nieśmiertelnością i stopniowo uczy się jak funkcjonować w świecie jako wampirzyca. Życie rodziny Cullenów płynie więc błogo aż do czasu, gdy kuzynka Edwarda – Irina, uznaje małą za zagrożenie dla Volturi – królewskiej rodziny wampirów. Stojący na jej czele Argo zamierza zabić dziecko, które – jego zdaniem – przyszło na świat w sposób niezgodny z obowiązującym prawem. Culleni stają w obronie Renesmee, mobilizując wampirzych przyjaciół z całego świata do wspólnej walki o życie dziewczynki.

Fabuła jest znana wiernym czytelniczkom Stephenie Meyer, które do kin wybierają się po to, by jeszcze raz zobaczyć na ekranie Roberta Pattinsona i/lub poczuć romantyczną aurę podczas kolejnych pocałunków głównych bohaterów. Te z Was, które jeszcze nie widziały ostatniej części Zmierzchu uprzedzam, że tym razem takich scen nie ma zbyt wiele. I to wcale nie znaczy, że ja – niezbyt wielka entuzjastka miłosnych opowieści – byłam zachwycona. Mimo iż film nie obfitował w ckliwe momenty, jest zupełnie przeciętny.

Przed świtem – mimo wszystko – uznaję za najlepszy epizod wampirzej sagi. Akcja jest całkiem wartka, sceny walki nie najgorsze. Jednak wielokrotnie bardzo jasno widać, że niemal wszystko było kręcone na greenscreenie. Poziom aktorski w Zmierzchu pozostaje bez zmian. Choć dla niektórych Kristen Stewart przestała być drewnem. Ja bym jednak nie oceniała jej występu w tym filmie tak wysoko. Trzeba za to przyznać, że w tej odsłonie wygląda znacznie lepiej niż w poprzednich częściach sagi.

Podsumowując zdecydowanie wolę zaciętą walkę wampirów o przetrwanie od wampirzego love story. Film, sam w sobie, jest średni. Zwolennicy książek Meyer nie powinni być zawiedzeni, a sceptykom z doświadczenia polecam grzane wino w trakcie projekcji. Taki napój, w połączeniu z pozytywnym nastawieniem, sprawi, że wiele scen (zarówno tych niedopracowanych i przesłodzonych, jak i z założenia humorystycznych) na pewno Was rozbawi, a seans zostanie uznany za całkiem udany.

Tekst opublikowany na blogu: okiemkinomaniaka.blogspot.com.

TYTUŁ ORYGINALNY: The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2
PREMIERA: 14.11.2012 (świat), 16.11.2012 (Polska)
REŻYSERIA: Bill Condon
SCENARIUSZ: Melissa Rosenberg (na postawie powieści Przed świtem Stephenie Meyer)
MUZYKA: Carter Burwell
ZDJĘCIA: Guillermo Navarro
OBSADA: Robert Pattinson, Kristen Stewart, Taylor Lautner, Peter Facinelli, Elizabeth Reaser, Ashley Greene

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę