Nasz profile

Aktualności

Porwanie

Porwanie

Statek towarowy m/v Rozen zmierza do portu, gdy zostaje porwany przez somalijskich piratów na Oceanie Indyjskim. Wśród załogi statku znajduje się kucharz Mikkel oraz inżynier Jan, którzy wraz z resztą załogi zostają zakładnikami w cynicznej grze życia i śmierci. Porywacze żądają miliona dolarów okupu. Oglądamy tą historię z dwóch perspektyw: kucharza oraz pracownika firmy, do której należy uprowadzony statek. Porwanie to thriller psychologiczny, opowiedziany w bardzo realistyczny sposób.

W filmie zagrali najlepsi duńscy aktorzy: Søren Halling: Kochanek królowej, Wszystko będzie dobrze, Bergen, The Killing, Johan Philip Asbæk: Borgen, Rodzina, Dar Salin: Gra o tron, Nie ma tego złego.

Reżyser filmu Porwanie, Tobias Lindholm, znany jest głównie jako scenarzysta. Zasłynął m.in. jako autor scenariusza do duńskiego serialu politycznego Borgen oraz filmu Thomasa Vinterberga The Hunt, który otrzymał trzy nagrody podczas ostatniego MFF w Cannes. W trzymającym w napięciu thrillerze Porwanie z dokumentalną dokładnością pokazuje niebezpieczny biznes, jakim jest handel morski.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę