Nasz profile

Aktualności

sPLot kuLTur

sPLot kuLTur

„sPLot kuLTur” jest artystycznym projektem dla młodzieży z Polski i Litwy. Jego głównym celem jest wzmocnienie dialogu międzykulturowego, wzajemne poznanie oraz poszerzenie horyzontów związanych z wiedzą historyczną.

Integracja młodzieży z Polski i Litwy może przyczynić się także do zacierania istniejących w świadomości stereotypów oraz rozwinięcia współpracy na starcie zawodowym młodych ludzi. W projekcie weźmie udział 24 uczestników, po 12 z Polski i Litwy, w wieku 18–24 lat. Projekt jest skierowany do osób, które interesują się teatrem, edukacją teatralną i mają doświadczenie w tej dziedzinie, a ponadto znają język angielski (warsztaty będą się odbywać w tym języku).

Jego działania obejmują dwa etapy:

1. Warsztaty historyczne i artystyczne (Gdańsk, 5-14 września 2013) – efektem będą dwie etiudy teatralne, ich tematem przewodnim powinno być słowo solidarność jako wartość. Uczestnicy wezmą udział w zajęciach teatralnych (improwizacja, drama itp.), które będą miały na celu naukę wyrażania się poprzez środki artystyczne. Zadaniem uczestników będzie opracowanie scenariusza, gra aktorska oraz produkcja przedstawienia.

2. Festiwal objazdowy (na terenie województwa pomorskiego i jednego regionu litewskiego – łącznie cztery miejscowości, 15-24 września 2013) – prezentacja etiud w ustalonych wcześniej miejscach. Premiera obu etiud będzie miała miejsce w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, a stamtąd uczestnicy wyruszą dalej.

Organizator pokrywa koszty zakwaterowania, wyżywienia, materiałów wykorzystywanych podczas trwania warsztatów oraz produkcji etiud teatralnych oraz podróży uczestników z Litwy (bilet II klasy w obie strony do kwoty 70 Euro).

Gdańsk jest miejscem, w którym mówienie o wolności i solidarności znajduje swoje historyczne i społeczne uzasadnienie. Projekt „sPLot kuLTur” w swoim założeniu podejmuje refleksję artystyczną nad tą tematyką, co pomoże również zrozumieć i wyjaśnić czasami trudne polsko-litewskie relacje i kontakty.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę