Nasz profile

Pierwsza ekologiczna świetlica dla dzieci w Bielsku-Białej

Aktualności

Pierwsza ekologiczna świetlica dla dzieci w Bielsku-Białej

Pierwsza ekologiczna świetlica dla dzieci w Bielsku-Białej

20 kwietnia 2013 r. w siedzibie Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej obchodzony był Światowy Dzień Ekologii, podczas którego podsumowano projekt „Recycling – Design – Sztuka”. W jego ramach zwycięzcy konkursu firmy Unilever, członkowie studenckiej organizacji AIESEC Bielsko-Biała, stworzyli w Domu Dziecka przy ulicy Pocztowej pierwszą w mieście przyjazną środowisku świetlicę dla najmłodszych.

W listopadzie 2012 roku w ramach projektu „Create Better Future” na fanpage’u Unilever Kariera ogłoszony został konkurs skierowany do organizacji studenckich. Jego celem było wyłonienie najciekawszych pomysłów na wolontariaty związane z ekologią skierowane do dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia. Spośród zebranych aplikacji jury wybrało sześć najlepszych. 17 stycznia trzy zwycięskie projekty wyłonione zostały poprzez głosowanie pracowników Unilevera. Każda z organizacji otrzymała od firmy 4000 zł na realizację pomysłu.

Pierwszą ze zwycięskich koncepcji, którą udało się zrealizować, był plan stworzenia przyjaznej środowisku świetlicy, w której dzieci będą mogły się nie tylko bawić, ale również uczyć. Projekt „Recycling – Design – Sztuka” wdrożony został w Domu Dziecka przy ul. Pocztowej w Bielsku-Białej. Całe wyposażenie zostało wykonane samodzielnie przez członków AIESEC z materiałów pochodzących z recyklingu. W ten sposób powstały m.in. stół z palet, lampa ze szklanych butelek czy pufy wykonane z butelek plastikowych. Świetlica działa od 6 kwietnia tego roku.

Do udziału w konkursie zgłosiło się mnóstwo organizacji studenckich z całej Polski. Pomysły na projekty ekologiczne przerosły nasze oczekiwania. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać inicjatywy, takie jak „Recycling – Design – Sztuka”, propagujące postawy prospołeczne i ekologiczne – mówi Karolina Białobrzewska, Specjalista ds. Komunikacji Unilever Polska.

Uroczyste podsumowanie projektu odbyło się 20 kwietnia 2013 roku podczas Światowego Dnia Ekologii odbywającego się na Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Podczas wydarzenia zaprezentowana została m.in. relacja z otwarcia świetlicy oraz krótkie wywiady z wychowankami Domu Dziecka, korzystającymi z niej na co dzień. Zgromadzeni goście mogli również wysłuchać wykładów poprowadzonych przez autorów lokalnych inicjatyw ekologicznych oraz prezentacji przedstawiciela firmy Unilever. Uroczystość zakończył występ muzyczny jednej z podopiecznych Domu Dziecka.

(Aleksandra Ciok)

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę