Nasz profile

Aktualności

Technikalia

Technikalia

Buraka Som Sistema, Dubioza Kolektiv oraz Gooral gwiazdami Koncertu Głównego Festiwalu Studentów Politechniki Gdańskiej- Technikalia.13.

11 maja 2013 r. na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku wystąpi portugalska grupa Buraka Som Sistema. Koncert będzie najważniejszym wydarzeniem piątej odsłony Festiwalu Studentów Politechniki Gdańskiej- Technikalia.13, organizowanego przez Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej. Zespół jest jednym z największych objawień muzyki elektronicznej ostatnich kilku lat, a swą ogromną popularność zawdzięcza albumowi „Black Diamond”, który okazał się wielkim sukcesem i stał się furtką do występów na najsłynniejszych światowych festiwalach muzycznych takich jak Glastonbury czy Roskilde. To jedyna okazja w tym roku, żeby posłuchać zespołu w pełnym składzie w Polsce!

Na zaproszenie organizatorów do Gdańska zawita również bośniacka grupa Dubioza Kolektiv, która została okrzyknięta największym odkryciem zeszłorocznej edycji Przystanku Woodstock. Wybuchowa mieszanka rocka, ska, dubu oraz reggae z pewnością nie pozwoli przejść obojętnie obok Placu Zebrań Ludowych, który jest doskonale znany nie tylko wszystkim miłośnikom muzyki za sprawą festiwalu Gdańsk Dźwiga Muzę, ale również fanom piłki nożnej dzięki największej w regionie Strefie Kibica podczas EURO 2012.

Podczas Koncertu Głównego nie zabraknie również występów polskich artystów z najwyżej półki. Gooral to producent i prekursor łączenia electro, dubstep i drum’n’bass z góralszczyzną. Wielkim wpływem na jego twórczość było miejsce, z którego pochodzi – Bielsko-Biała. Największy hit Goorala- Karczmareczka podbił wszystkie imprezy klubowe, a jego trasy koncertowe cieszą się ogromną popularnością wśród fanów.
Gdyński zespół Bubble Chamber, wykonujący dubstep, drum’n’bass oraz dub, został szybko okrzyknięty objawieniem polskiej sceny muzyki elektronicznej. W ubiegłym roku podczas scenicznego debiutu w sopockim klubie S.F.I.N.K.S. 700 grupa zaskoczyła wszystkich świeżym pomysłem oraz dopracowanym materiałem muzycznym. Potwierdzeniem ogromnej popularności są liczne nagrody, które zespół otrzymał w niecały rok od pierwszego występu przed publicznością.

Założony w 2011 roku łódzki zespół Little White Lies ma już na swoim koncie występ na Heineken Open’er Festival 2012.  Pracowali nad płytą, używając jedynie gitary i automatu perkusyjnego. Przesterowane dźwięki, proste bity, szybkie tempo oraz dwa ekspresyjne wokale– tylko tyle im potrzeba, aby zawładnąć publiką. W marcu 2013 debiutancki album ‘Devils In Disguise’ został wybrany najlepszą łódzką płytą roku w plebiscycie Gazety Wyborczej „Co Jest Grane”.

W trakcie Technikaliów, które odbędą się w terminie 6 ‑ 11 maja 2013, nie zabraknie również innych atrakcji organizowanych na terenie Kampusu Politechniki Gdańskiej przy współpracy z Wydziałowymi Radami Studentów oraz organizacjami studenckimi.  Oprócz popularnych projektów znanych z poprzednich edycji festiwalu takich jak: Wybory Miss Studentek Politechniki Gdańskiej, Śniadanie pod Akademikami czy Ekoloteria, w tym roku studenci przygotowali nie lada gratkę dla wszystkich fanów muzyki – koncerty w AK PG Kwadratowa: T.Rockujesz oraz Przegląd Kapel- Come Together, w którym nagrodą jest występ podczas Koncertu Głównego

Ekoloteria jest pojęciem znanym uczestnikom zeszłorocznej edycji festiwalu. Projekt, mający na celu promowanie odpowiedzialności środowiskowej wśród społeczności akademickiej, spotkał się z wielkim entuzjazmem – nie zabraknie go i tym razem. Każdy, kto zaangażuje się w zbieranie i segregowanie śmieci wygrywa nagrody ufundowane przez firmę Unilever oraz Vifon.

Szczegółowe informacje o Festiwalu Studentów Politechniki Gdańskiej- Technikalia.13:

www.technikalia.gda.pl
www.studentfestival.pl
www.facebook.com/technikalia

Wydarzenie organizowane przez Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej. Bilety na Koncert Główny dostępne w punktach sprzedaży Eventim oraz na stronie www.eventim.pl

 

(Katarzyna Łabędź)

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę