Nasz profile

Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej

Aktualności

Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej

Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej

FAMA 2013 Trójmiasto

FAMA jako festiwal interdyscyplinarny od 1966 roku promuje młodych, zdolnych ludzi, umożliwia ich rozwój i daje możliwość zaprezentowania się szerszemu gronu odbiorców oraz otwiera drogę do kariery. Formuła festiwalu zawsze odzwierciedla aktualne preferencje, potrzeby i nastroje młodych artystów, a także ducha młodego pokolenia, nie zawsze tego negatywnego. Wiele polskich artystów rozpoczęło swoją karierę od udziału w tym legendarnym festiwalu. Wśród laureatów FAMY widnieją takie nazwiska jak: Maryla Rodowicz, Magda Umer, Marek Grechuta czy Adam Nowak z zespołem Raz Dwa Trzy. 

Trójmiejska edycja FAMY również pomogła w rozwoju młodych utalentowanych artystów, m.in.: Pauliny Czapli; zespołom: Pawilon, Majestic, Radio Bagdad, LONT, Zambari, Mamadoo.
Trójmiejskie eliminacje mają za zadanie wyłonienie w regionie najwybitniejszych i najciekawszych młodych artystów, którzy dostaną rekomendację do wzięcia udziału w wielkim finale Festiwalu w Świnoujściu, w sierpniu 2013 roku. Dziedziny, w których można było konkurować w to: malarstwo, grafika, muzyka, taniec, teatr, kabaret, film krótkometrażowy oraz utwory literackie.

Start tegorocznej FAMY odbył się 7 kwietnia w CH Manhattan, w kawiarni Starbucks. Inauguracją festiwalu była wystawa fotografii uczestników.

W tym roku przez cztery dni oprócz przeglądów, wystaw i innych form artystycznych, odbyły się warsztaty rozwijające kreatywność i umiejętności żaków, m.in. warsztaty dziennikarskie, warsztaty z artystycznego ozdabiania ubrań, warsztaty dj’skie, warsztaty z modernizacji mebli. Festiwal zakończył się uroczystym wręczeniem nagród i upominków oraz koncertem zespołu Czesława Śpiewa w gdańskim klubie Parlament. Tegoroczni laureaci trójmiejskich eliminacji to:

Zdobywca nagrody głównej: zespół NoXX

Wyróżnienie w kategorii „muzyka”: zespół BixBit oraz Ralph Kaminski

Wyróżnienie w kategorii „fotografia”: Robert Ryncarz

Wyróżnienie w kategorii „taniec/kabarety”: Sekcja Taneczna AZS

Wyróżnienie w kategorii „grafika”: Kalina Śmiechowicz

Wyróżnienie w kategorii „film”: Mateusz Waloszek

Przypomnijmy, że nagrodą główną trójmiejskiej edycji było 4 tys. zł. od Prezydenta Miasta Gdańsk. Zapraszamy do odwiedzenia galerii ze wszystkich dni festiwalu na stronie www.fama.gdynia.pl oraz
na fanpage’u: www.facebook.com/fama3m. Wszystkie atrakcje przygotowało Zrzeszenie Studentów Polskich w Trójmieście, którego szeregi zasilają studenci z Gdańska, Gdyni i Sopotu, a patronem honorowym wydarzenia FAMA jest Miasto Gdańsk.

(Maciej Słoma)

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę