Nasz profile

Koncerty pod gwiazdami

Aktualności

Koncerty pod gwiazdami

Koncerty pod gwiazdami

Dlaczego nokturny to pieśni nocy, a najsłynniejsza sonata Beethovena nazywana jest księżycową? Jaki związek ma muzyka z astronomią? Niebo Kopernika zaprasza na wyjątkowe „Koncerty pod gwiazdami”.


Muzyka na żywo, połączona z projekcją rozgwieżdżonego nieba pozwala się przekonać, że planetarium jest atrakcją nie tylko dla wielbicieli astronomii. Można tu przyjemnie spędzić czas, zrelaksować się, oderwać od codzienności. Patrzenie w bezkresne niebo wzbudza emocje i skłania do humanistycznych refleksji, poszukiwania odpowiedzi na pytania o nasze miejsce i rolę we Wszechświecie. Przekonanie, że świat muzyki i gwiazd są sobie bliskie towarzyszyło człowiekowi zawsze. Dopiero z czasem świadomość „muzyczności“ nieba i „niebiańskiego“ pochodzenia muzyki zaczęła zanikać. Spróbujmy powrócić do tej idei jedności.

W repertuarze utwory Jana Sebastiana Bacha, Ludwiga van Beethovena i Fryderyka Chopina w wykonaniu doskonałych pianistów: Marii Gabryś, Ryszarda Alzina i Jakuba Sokołowskiego.

Od 26 kwietnia w każdy piątek, o godz. 19.00 – informacja o biletach:

http://www.niebokopernika.pl/pokazy/koncert-pod-gwiazdami-maria-gabrys

(Katarzyna Nowicka)

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę