Nasz profile

Miejski Znak Kultury „Port Wrzeszcz”

Aktualności

Miejski Znak Kultury „Port Wrzeszcz”

Miejski Znak Kultury „Port Wrzeszcz”

„Port Wrzeszcz” to połączenie pomysłu, jakim jest Miejski Znak Kultury oraz doświadczenia adeptów Gdańskiej Szkoły Muralu. 

Miejskie Znak Kultury to według definicji jego pomysłodawcy – Szymona Wróblewskiego – legalne, ogólnodostępne dla odbiorców artystyczne działanie w przestrzeni publicznej nawiązujące do miejsca, w którym powstaje lub do fukcji tego miejsca. W tym przypadku to dopełenienie architektury inspirowanej morzem (biurowce nachylone do alei przypominają zacumowane okręty, wieża Galerii Bałtyckiej stylizowana na latarnię, fragment Wrzeszcza potocznie zwany „wysepką”).

Realizacji pomysłu podejmą się absolwenci Gdańskiej Szkoły Muralu – malarze z Gdańska, Gdyni, Warszawy oraz Wrocławia, którzy z powodzeniem realizują murale autorskie jak również grupowe podnosząc wartość tworzonej na Zaspie Kolekcji Malarstwa Monumentalnego.

Działanie pomyślane jest jako cykl murali – 4 lub 5 sąsiadujących ze sobą malowideł. Pierwszy mural powstanie na ścianie szczytowej budynku przy ul. Grunwaldzkiej 178.

Rozpoczęcie prac nad muralem: 13.05.2013 r. Planowane zakończenie prac: 30.05.2013 r.

Projekt dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.
Organizator: Fundacja Gdańska Szkoła Muralu
Patrnerzy: „Plama” Gdański Archipelag Kultury, Instytut Kultury Miejskiej

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Redaktor naczelna Magazynu "płyń Pod Prąd", reporter, dziennikarz, podcasterka na StacjaZmiana.pl, ogarnia @3miastotweetup i @TweetupAcademy. Przewodniczka po muralach na Zaspie #kochamurale. Od wielu lat szkoli młodych dziennikarzy. Prowadzi warsztaty związane z rozwojem inteligencji emocjonalnej. Inicjatorka i dyrektor programowy konferencji Medionalia. Twitter: KaMichalowska Snap: podprad Insta: Kmichalowska mail: naczelna(at)podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę