Nasz profile

Startuje Program Edukacyjny Uwolnij kreatywność

Aktualności

Startuje Program Edukacyjny Uwolnij kreatywność

Startuje Program Edukacyjny Uwolnij kreatywność

Rusza Program Edukacyjny Uwolnij kreatywność, kierowany do studentów takich kierunków jak transport i logistyka, którzy w przyszłości chcą podjąć pracę w branży TSL (Transport, Spedycja, Logistyka). Jego głównym celem jest przygotowanie przyszłych absolwentów do wejścia na rynek pracy, poprzez przedstawienie wymagań wiodących w branży pracodawców. Pierwszym realizowanym działaniem będzie Program Ambasadorski. Rekrutacja rusza na początku maja.

Działania podejmowane w Programie Uwolnij kreatywność umożliwią studentom pogłębianie wiedzy specjalistycznej oraz rozwijanie kompetencji interpersonalnych. W ramach Programu realizowane będą spotkania z pracodawcą, warsztaty oraz konkursy. Organizatorzy przewidują również wycieczki do obiektów firmy, podczas których studenci będą mieli okazję poznać rozwiązania techniczne, aktualnie stosowane w logistyce. – Ważnym aspektem Programu będą również praktyki, podczas których studenci poznają specyfikę oraz funkcjonowanie firmy kurierskiej i pod opieką specjalistów będą mieć szansę na zdobycie pierwszych doświadczeń zawodowych w wiodącej w branży firmie — mówi Marta Westrych-Andrzejczyk, Dyrektor Personalny firmy DPD Polska.

Motywem przewodnim Programu są kompetencje miękkie. W związku z tym, że pracodawcy podkreślają, iż młodym ludziom wchodzącym na rynek pracy brakuje takich umiejętności jak kreatywne myślenie czy zarządzanie swoim czasem, organizatorzy Programu postanowili wesprzeć studentów Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej i Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu w pozyskiwaniu tych kompetencji i ich doskonaleniu. – Chcemy pomóc studentom lepiej przygotować się do podjęcia pierwszej pracy, uzupełniając ich edukację akademicką o umiejętności miękkie. Uważamy, że wsparcie studentów przez pracodawcę jeszcze na etapie nauki może wpłynąć na skrócenie procesu adaptacji w nowej firmie, zwiększyć efektywność przyszłych pracowników, a także dać szansę młodym ludziom na szybszy awans zawodowy — komentuje Marta Westrych-Andrzejczyk.

Pierwszym przewidzianym w Programie działaniem będzie Program Ambasadorski, dzięki któremu najbardziej aktywni studenci będą mogli sprawdzić swoje umiejętności pracy w grupie i wykazać się kreatywnością. Rekrutacja do Programu rusza na początku maja. Poszukiwani są studenci II lub III roku kierunków logistycznych, z Politechniki Warszawskiej lub Wyższej Szkoły Logistyki z Poznania, którzy aktywnie działają na Uczelni i są zainteresowani rozwojem zawodowym w branży logistycznej. Spośród studentów zostaną wybrane te osoby, które chcą czynnie zaangażować się w Program i zdobyć doświadczenie zawodowe, jednocześnie rozwijając swoje umiejętności organizatorskie. Dla przyszłych Ambasadorów organizatorzy przygotowali kilkudniowe szkolenie w głównej siedzibie firmy. Ambasadorzy będą mieli również pierwszeństwo w ubieganiu się o praktykę studencką.

Program Edukacyjny Uwolnij kreatywność realizowany jest w ramach projektu systemowego Biznes dla edukacji przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w partnerstwie z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami. Partnerem w Programie jest DPD Polska – firma kurierska o międzynarodowym zasięgu wraz z partnerami biznesowym: Przedsiębiorstwem Usługowo-Handlowym „GRAFIX” i Przedsiębiorstwem Wielobranżowym RIG. Więcej informacji o samym Programie oraz o rekrutacji Ambasadorów można znaleźć na stronie http://www.uwolnijkreatywnosc.pl/ lub na funpage: https://www.facebook.com/UwolnijKreatywnosc

 

(Jakub Kolecki)

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę